مدیران خودروعصر خودرو

کیش اینوکس ۲۰۱۷ (۵)

همتی درهمایش افتتاحیه کیش اینوکس ۲۰۱۷ از ورود سرمایه گذاران خارجی به صنعت بیمه خبر داد: واگذاری سهم دولت در بیمه های آسیا و دانا

عصر بازار- رییس کل بیمه مرکزی گفت: تصمیم دولت بر این است که سهم خود در بیمه آسیا و دانا را به سرمایه گذاران خارجی بفروشد.

همتی درهمایش افتتاحیه کیش اینوکس ۲۰۱۷ از ورود سرمایه گذاران خارجی به صنعت بیمه خبر داد: واگذاری سهم دولت در بیمه های آسیا و دانا
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۴:۰۰

  به گزارش خبرنگار پایگاه خبری «عصر بازار» ، عبدالناصر همتی، در مراسم آغاز به کار چهارمین نمایشگاه بانک، بورس و بیمه گفت: ظرف دو سال گذشته 70 درصد رشد بیمه های عمر داشتیم، این در حالی است که نفوذ بیمه 4.5 برابر رشد تولید ناخالص داخلی بوده است که نشانگر ظرفیت بسیار بالا است؛ پس باید رشد صنعت بیمه را داشت و صنعتی بکر برای سرمایه‌گذار فراهم کنیم.

  وی ادامه داد:در این راستا مذاکرات خوبی را با ده شرکت برتر بیمه جهان داریم، آنها نیز آمادگی خوبی برای همکاری و سرمایه گذاری دارند؛ به نحوی که برای اولین بار در سال گذشته پوشش بیمه عمر را از یک شرکت اتکایی بزرگ آلمانی برای یک شرکت ایرانی دریافت کردیم.

  همتی تصریح کرد: از شرکت های فرانسوی نیز پوشش های خوبی صورت داده ایم و البته کشورهای اروپایی نیز روابط خوبی را برای اقتصاد ایران فراهم آورده اند.
  رییس کل بیمه مرکزی افزود: در حال حاضر دو تقاضای مهم در حال بررسی از سوی شرکتهای بیمه ایتالیایی و آلمانی برای خرید شرکت های بیمه ایرانی داریم و مذاکرات جدی نیز شروع شده است؛ تصمیم دولت هم بر این است که سهم خود در بیمه آسیا و دانا را بفروشد.

  رئیس کل بیمه مرکزی در ادامه  این مراسم، گفت: بازارهای مالی جزو لوازم توسعه پایدار کشور است و نمی توان بازار توسعه نیافته داشت ولی گام های پرصلابتی در اقتصاد برداشت. این بازارهای مالی با سه ضلع اصلی بانک، بورس و بیمه فعالیت می‌کند.

  وی افزود: سرمایه‌های عظیمی در کشور وجود دارد و سرمایه‌هایی حدود 3 هزار میلیارد دلار سرمایه قابل بیمه شدن که در اقتصاد ایران نهفته است، بنابراین متاسفانه 30 درصد از آنها زیر پوشش بیمه قرار دارند و نزدیک به 70 درصد سرمایه‌های کشور که نیاز به پوشش ریسک و بیمه دارند، خارج از شمول بیمه هستند. ضمن اینکه بسیاری از دارایی‌های کشور از جمله منازل مسکونی، تحت پوشش بیمه نیستند؛ از سوی دیگر از 25 میلیون دستگاه خودرو، تنها 3 میلیون دستگاه بیمه بدنه دارند.

  همتی تصریح کرد:  در بیمه عمر نیز ایران تنها 14 میلیون نفر بیمه شده عمر دارد که البته پوشش‌های ناقص و سطح پایینی را در برمی‌گیرد؛ پس بالای 80 درصد مردم ایران، پوشش بیمه عمر ندارند و بالای 90 درصد اتومبیل های کشور نیز مشمول بیمه بدنه نمی‌شوند.

  رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه ضریب نفوذ بیمه اکنون به 2.1 درصد رسیده که نسبت حق بیمه به تولید ناخالص داخلی را نشان می‌دهد، گفت: در حال حاضر سهم بیمه های عمر در کشور، نزدیک به 14 درصد است در حالیکه در منطقه منا، این نسبت به 25 درصد، در جهان به 50 تا 60 درصد هم می‌رسد؛ پس ظرفیت نهفته بالایی در این بخش است؛ البته ظرف دو سال گذشته رشد بیمه های عمر به دلیل توجه مردم به رفاه و آتیه و نیز رشد اقتصادی کشور، در حال افزایش است.

  وی افزود: زمینه خوبی برای سرمایه گذاری خارجی در کشور فراهم است تا در صنعت بیمه ایران سرمایه گذاری کنند؛ در مجموع باید شورای ثبات بازارهای مالی با حضور وزیر اقتصاد، روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی و سازمان بورس تشکیل شود و آنها نیز تحولات بازار را رصد خواهند کرد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   دکه مطبوعات
   • بازار امروز
   • بازار امروز
   • بازار امروز
   • بازار امروز
   • بازار امروز
   • بازار امروز
   • بازار امروز
   • بازار امروز ۱۵۳
   • بازار امروز
   آخرین بروزرسانی ۱۳ روز پیش
   آرشیو