عصر خودرو

دهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه (۷۹)

عرضه اولیه سهام فولاد کاوه جنوب کیش در آینده نزدیک

عصر بازار- اسماعیل درگاهی، مدیر اداره پذیرش بورس اوراق بهادار تهران در جمع خبرنگاران بازار سرمایه گفت: ۱۰ درصد از سهام شرکت فولاد کاوه جنوب کیش برای نخستین‌بار پس از پذیرش و درج نماد به احتمال زیاد تا قبل از انتخابات ریاست جمهوری از طریق بازار اول بورس تهران عرضه اولیه خواهد شد.

عرضه اولیه سهام فولاد کاوه جنوب کیش در آینده نزدیک
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» ،اسماعیل درگاهی با اشاره به وضعیت شرکت فولاد کاوه جنوب کیش گفت: نماد معاملاتی این شرکت هم‌اکنون در تابلوی معاملات بورس تهران درج شده و آخرین اطلاعات آن از طریق شبکه کدال در دسترس عموم سرمایه‌گذاران قرار گرفته است.
  وی با بیان اینکه سهامدار عمده این شرکت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی است، گفت: شرکت فولاد کاوه جنوب کیش از جمله شرکت‌های تکنولوژی‌محور در منطقه هرمزگان بوده و از جمله شرکت‌های فلزی آینده‌دار در بازار سرمایه خواهد بود.
  مدیر اداره پذیرش بورس اوراق بهادار در ادامه با بیان اینکه شمش فولاد از جمله محصولات اصلی شرکت فولاد کاوه جنوب کیش است، گفت: کوره این شرکت به روش قوس الکتریکی بوده و قدمت آن به 11 سال پیش بازمی‌گردد.
  در ادامه این نشست، هادی طاهری عضو هیأت مدیره شرکت فولاد کاوه جنوب کیش و نماینده بنیاد مستضعفان در این شرکت گفت: این شرکت از جمله شرکت‌های پروژه‌محور بوده و بنیاد مستضعفان با سرمایه‌گذاری هزار میلیارد تومانی در کنار جذب منابع 1600 میلیارد تومانی تاکنون شاهد 2600 میلیارد تومان در این شرکت بوده که حاکی از ارزش ذاتی بالای این سهم از رقم EPS می‌باشد.
  این مقام مسئول با بیان اینکه عمده محصولات تولیدی این شرکت به بازارهای صادراتی دنیا ارسال می‌شود، گفت: به دلیل شرایط نامطلوب کسب و کار و تداوم آثار تحریم‌ها در کشور نمی‌توان برآورد دقیقی از چشم‌انداز اقتصادی داشت، با این همه شرکت فولاد کاوه جنوب کیش در حالی در سال مالی 95 توانست سود هر سهم پس از کسر مالیات خود را در حدود 6 تومان برآورد کند که برای سال مالی 96 برمبنای صادرات 700 هزار تنی شمش فولاد و یک میلیون 700 هزار تنی آهن اسفنجی و سایر محصولات فولادی EPS برآوردی خود را مبلغ 184 ریال تعیین کرده است.
  طاهری با بیان اینکه شرکت فولاد کاوه جنوب کیش از معدن اختصاصی سنگ‌آهن در منطقه سنگان خراسان برخوردار است، گفت: در عین حال از طریق شرکت فولاد شرق در منطقه سنگان به منظور تولید کنسانتره و همچنین تولید 5 میلیون تنی گندله سنگ آهن مجوزهای لازم اخذ شده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز ۱۵۳
  • بازار امروز
  • شماره ۱۴۹ هفته نامه
  آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
  آرشیو