مدیران خودروعصر خودرو

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی :

مرغ ارزان شد

عصر بازار- رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی با بیان اینکه با کاهش تقاضا در بازار قیمت مرغ روند کاهشی به خود گرفت و قیمت هرکیلوگرم مرغ به ۸۳۰۰ تومان رسید، گفت: ستاد تنظیم بازار قیمت جدیدی ابلاغ نکرده است.

مرغ ارزان شد
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از میزان ، مهدی یوسف خانی درباره قیمت مرغ در بازار اظهار کرد: قیمت مرغ روز شنبه هفته جاری با افزایش تقریبا 700 تومانی نسبت به هفته قبل به رقم 8 هزار و 800 تومان رسیده بود اما، از روز یکشنبه روند کاهشی به خود گرفت و امروز هر کیلوگرم مرغ در بازار به رقم 8 هزار و 300 تومان رسیده است.

  وی درباره دلایل افزایش قیمت مرغ افزود: کمبود عرضه در بازار وجود دارد به دلیل سخت شدن شرایط تولید هم به دلیل گرمای هوا و هم به دلیل زیان که تولیدکنندگان از بابت قیمت به آن‌ها وارد شده رغبت زیادی به تولید ندارند.

  رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در پاسخ به این سئوال که به چه دلیل روند رشد قیمت متوقف و کاهشی شده است، گفت: با افزایش قیمت مرغ، تقاضا برای آن کاهش یافت و بالطبع با کاهش تقاضا، قیمت افت کرد.

  یوسف خانی درباره اینکه آیا مصوب شدن قیمت 9 هزار و 250 برای هر کیلوگرم مرغ از سوی ستاد تنظیم بازار صحت دارد، خاطرنشان کرد: اطلاعی در این باره ندارم و چنین قیمتی هنوز ابلاغ نشده است.

  وی درباره پیش بینی وضعیت بازار گفت: به دلیل کمبودی که در عرضه وجود دارد، احتمال افزایش 200 تومانی قیمت هر کیلوگرم مرغ طی هفته آینده وجود دارد. 

  وی درباره قیمت مشتقات مرغ هم گفت: هر کیلوگرم سینه مرغ 14 هزار و 500 تومان، هرکیلوگرم فیله مرغ 16 هزار و 500 تومان و هر کیلوگرم ران مرغ 8300 تومان به فروش می‌رسد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی