مدیران خودروعصر خودرو

کسب‌وکار در کدام شهرهای اروپایی راحت تر است؟

عصر بازار- بانک جهانی اعلام کرد شهر پرسوف اسلواکی، بهترین شهر اروپایی برای راه اندازی کسب و کار افراد است.

کسب‌وکار در کدام شهرهای اروپایی راحت تر است؟
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۵:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایسنا، بانک جهانی در گزارشی به نام " کسب وکار در اتحادیه اروپا 2018" اعلام کرد شهرهای اروپای شرقی و مرکزی دارای محیط دوستانه تری برای کسب و کارها به نسبت شهرهای شمالی، غربی و جنوبی اروپا هستند. به گفته بانک جهانی در رده بندی امسال شهر پرسوف از اسلواکی در رده نخست ایستاد و پس از آن پراگ- پایتخت جمهوری چک- در رده دوم قرار گرفت. این رده بندی از مقایسه قوانین تجاری کشورهای اروپایی با 186 کشور جهان به دست آمده است.

    وزارت اقتصاد اسلواکی در بیاینه ای به این مناسبت اعلام کرد:این وزارت خانه در حال آماده سازی بسته دیگری برای حمایت از فضای کسب و کار تجاری و از میان برداشتن بوروکراسی بیش از حد است. استراتژی های قبلی موفق بوده اند و براتیسلاو- پایتخت- موفق شده است 9 پله در شاخص سهولت کسب و کار بانک جهانی صعود کند.

    شاخص سهولت در انجام کسب و کار جنبه های قانونی را از نظر تسهیل یا سخت تر شدن شرایط کاری برای شروع کار در نظر می گیرد. در این تحقیقات از 5 شاخص جداگانه استفاده شد که عبارت اند از: سهولت راه اندازی کسب و کار، مجوزهای ساخت و ساز، قراردادهای الزام آور، دسترسی به برق و ثبت اموال.

    برچسب ها
    پورسعید خلیلی