مدیران خودروعصر خودرو

واگذاری کارت‌های بازرگانی مشمول مالیات می‌شود

عصر بازار- مدیرکل دفتر حقوقی سازمان مالیاتی عنوان کرد: کسانی که کارت بازرگانی خود را به مبلغ اندکی به دیگری واگذار می کنند مشمول مالیات می شوند.

واگذاری کارت‌های بازرگانی مشمول مالیات می‌شود
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر بازار» به نقل از ایبِنا، تاجمیر ریاحی در برنامه تیتر امشب سیما گفت: با وجودی که تاکنون از کارت های بازرگانی سوء استفاده های زیادی شده، اما اکنون شرایط ویژه ای وضع شده و محدودیت مناسبی را ایجاد کرده است.

  ریاحی به شرایط احراز گرفتن کارت بازرگانی در قانون مقررات صادرات و واردت اشاره کرد و افزود: 9 شرط برای گرفتن کارت بازرگانی لازم است. شرط سنی 23 سال و مدرک تحصیلی دیپلم از جمله شرایط به دست آوردن کارت بازرگانی است.

  مدیرکل دفتر حقوقی سازمان مالیاتی گفت: افرادی هستند با داشتن کارت بازرگانی حتی سواد نوشتن و خواندن هم ندارد. وی داشتن محل کسب فعالیت یا مرکز تجاری به صورت ملکی یا استیجاری برای دارندگان کارت بازرگانی را از جمله 9 قانون اخذ کارت بازرگانی دانست.

  وی در مورد صدور یا تمدیدگواهی اخذ کارت بازرگانی و مالیات به ماده 186 قانون مالیات ها اشاره کرد و افزود: کسانی که کارت بازرگانی خود را در قبال اندک مبلغی به غیر واگذار می کنند مشمول پرداخت مالیات می شوند. مردم از دادن مالیات ناراحت نیستند، بلکه از تبعیض ها و شیوه های نادست ناراحتند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی