مدیران خودروعصر خودرو

مدیرعامل شرکت تامین سرمایه نوین :

لیگ ستارگان و مسوولیت اجتماعی نهادهای مالی

عصر بازار- مدیرعامل شرکت تامین سرمایه نوین، برگزاری رویدادهایی از جنس لیگ ستارگان را در فرهنگ سازی و آشنایی هر چه بیشتر جامعه با بازار سرمایه مثبت ارزیابی کرد.

لیگ ستارگان و مسوولیت اجتماعی نهادهای مالی
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از سنا ، ولی نادی قمی گفت:  شاید اولین نکته ای که در خصوص اهمیت لیگ ستارگان بورس به نظر می رسد نقش آن در فرهنگ سازی و آشنایی جامعه با بازار سرمایه است؛ فرهنگ سازی هم یعنی ترویج یک ارزش یا عملکرد مثبت در جامعه که رویدادهایی این چنین بستری مناسب برای انتقال این مفاهیم در لایه های مختلف اجتماع است.

  این کارشناس بازار سرمایه افزود: لیگ ستارگان بورس با جذابیت های رقابتی خود می تواند توجه طیف وسیعی از جوانان دانشجو در دانشگاه ها و شهرهای مختلف، خانواده ها و اطرافیانشان ، مسوولین دولتی و متولیان بازارهای مالی و سایر آحاد جامعه را به خود جلب و به نحوی آنان را با موضوع درگیر کند و نهایتا نقش خطیر بورس در اقتصاد ایران را به همگان یادآوری کند؛ نقشی که در قالب جمع آوری سرمایه های خرد جهت انجام فعالیت های کارآفرینانه و تولید کالا و خدمات بروز پیدا می کند.

  نادی قمی با بیان مزیت های دیگر این رویداد تاکید کرد: شرکت کنندگان در رویداد لیگ ستارگان از نزدیک شاهد خواهند بود که بازار سرمایه محیطی شفاف و نظام مند است و علاوه بر امکان کسب سود توسط افراد، فراهم کننده سرمایه مورد نیاز بنگاه ها و تسهیل کننده تامین مالی آنان با هدف تولید بیشتر کالا و خدمات و نهایتا رشد اقتصادی کشور است، لذا مشارکت کنندگان بازار سهام، حتی با سرمایه های اندک نیز می توانند از بازده کسب و کارهای بزرگ بهره مند شوند و این سرّ جذابیت این بازار در کشورهای مدرن است. به نحوی که با خرید سهام یک شرکت، به اندازه ای که توان مالی دارید و به اندازه سهمی که خریده اید در منافع آن کسب و کار شریک هستید.

  وی در ادامه با اشاره به کارکرد آموزشی لیگ ستارگان بورس اظهار داشت: در مدت برگزاری این رقابت دانشجویان می توانند با نحوه صحیح مدیریت پرتفوی، قوانین، استراتژی ها و همچنین سازوکار بازارهای مالی آشنا و خود در پایان این دوره به منبعی از تجربه و دانش تبدیل شده تا ضمن انتقال محتوای علمی خود به سایرین، تجربیات عملی خودرا نیز در آینده به کار ببندند.

  مدیرعامل شرکت تامین سرمایه نوین خاطرنشان کرد: اثر مثبت دیگری نیز پیرامون این رقابت شکل گرفته و آن افزایش مشارکت دانشجویان خانم و آقا و اساتیدشان از دانشگاه های مختلف و بعضا در رشته های متنوع است؛ تا جایی که حتی تیمی از دانشکده پزشکی یکی از دانشگاه های مطرح در این رویداد شانه به شانه دیگر دوستان خود از سایر دانشگاه ها به رقابت می پردازد.

  به گفته نادی قمی، این تنوع در مکان جغرافیایی ، جنسیت یا زمینه تحصیلاتی نشان دهنده این نکته است که بازار سرمایه به اندازه ای جذاب، گسترده و دارای پتانسیل است که می تواند طیف های متنوعی از هموطنان را از هر کجای ایران به خود جلب کند.

  این کارشناس بازار سرمایه افزود: در این دوره هم همانند دوره گذشته علاوه بر تنوع اقلیمی و تحصیلاتی تیم ها، حضور پررنگ خانم های دانشجو و اساتیدشان در این رقایت چشمگیر است که این امر حاوی این پیام است که هیچ محدودیتی برای فعالیت در بازار سرمایه از حیث مکان جغرافیایی، گرایش تحصیلی، جنسیت و عوامل دیگر وجود ندارد و هر ایرانی با هر سرمایه ای می تواند در بورس فعالیت کند .

  مدیرعامل شرکت تامین سرمایه نوین تاکید کرد: نکته پایانی و شاید مهمترین نکته برای سازمان ها و نهادهای مالی بازار سرمایه، لزوم توجه به اینگونه رویدادها در فضای کسب و کار آنان از منظر " مسولیت اجتماعی شرکتی " (Corporate Social Responsibility) است. این به این معنی است که مجموعه وظایف و تعهداتی بر عهده هر بنگاه است که باید در جهت حفظ، مراقبت و کمک به جامعه‌ای که در آن فعالیت می‌کند، انجام داده و به افزایش سرمایه های اجتماعی کمک کند.

  نادی قمی با بیان اینکه  این نقش شاید برای موسسات مالی پررنگ تر و با اهمیت تر باشد، گفت: یک موسسه مالی " مسول و پاسخگو" در جامعه اقدام به خلق ارزش در تمامی سیستم اقتصادی و اجتماعی می کند و نه اینکه هدفش تنها استخراج ارزش از اقتصاد باشد. این ارزش ها می تواند علاوه بر مسایلی مانند کاهش فقر و ایجاد رفاه اقتصادی دربرگیرنده توسعه دانش و مهارت در بین اقشار مختلف جامعه باشد و بدیهی است رویدادهایی چون " لیگ ستارگان بورس" می تواند محمل مناسبی برای تحقق مسولیت اجتماعی موسسات مالی برای توسعه دانش و مهارت و همچنین حمایت از دانشجویان جوان (مدیران فردای این مرز و بوم) و دانشگاه ها باشد.

  خاطرنشان می شود: امسال دومین دوره "لیگ ستارگان بورس" با حمایت سازمان بورس، فعالان و نهادهای بازار مالی بین دانشجویان دانشگاه های مختلف کشور برگزار می شود؛ رقابتی دوستانه، در فضایی علمی و جذاب که به مدت دوماه با هدف مدیریت پرتفوی و کسب بازدهی مناسب در بورس برگزار می شود.

  در این رقابت تیم های دانشجویی از دانشگاه های مختلف کشور تحت سرپرستی و هدایت اساتیدشان سبدی از سهام تشکیل داده و تحت قوانین این مسابقه به خرید و فروش می پردازند تا در انتها برترین تیم ها از بین شرکت کنندگان مشخص شده و مورد قدردانی قرار گیرند

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی