مدیران خودروعصر خودرو

ضرب‌الاجل کلیسای انگلستان برای شرکت‌های انرژی آلاینده

عصر بازار- کلیسای انگلستان تا سال ۲۰۲۳ به شرکت‌های انرژی برای مقابله با تغییرات جوی مهلت داد و تهدید کرد پس از این تاریخ، آنها را از سرمایه‌گذاری ۱۶ میلیارد دلاری خود خارج خواهد کرد.

ضرب‌الاجل کلیسای انگلستان برای شرکت‌های انرژی آلاینده
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایسنا، شرکت‌های آلاینده ای که با تغییرات جوی مقابله نکنند، ظرف مدت پنج سال از سرمایه گذاری 12 میلیارد پوندی (16 میلیارد دلاری) کلیسای انگلستان حذف خواهند شد.

  بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، کلیسای انگلستان پس از دیدار با مقامات عالی رتبه موافقت کرد سهام شرکت‌های سوخت فسیلی را تا سال 2023 به فروش رساند مگر اینکه آنها ثابت کنند در مقابله با تغییرات جوی جدیت به خرج داده اند.

  بانک جهانی نیز در دسامبر سال 2017 اعلام کرد در راستای حمایتش از کشورهایی که به اهداف توافق جوی پاریس نایل شده‌اند، فاینانس بخش بالادستی نفت و گاز را پس از سال 2019 متوقف خواهد کرد اما برای فاینانس بخش بالادستی گاز در کشورهای فقیر استثنا قائل خواهد شد. بانک‌های بزرگ مانند بانک "اچ اس بی سی" که بزرگترین بانک اروپا است، ING و BNP Paribas که بزرگترین بانک فرانسه است و رویال بانک اسکاتلند در ماه‌های اخیر قول‌های مشابهی داده‌اند زیرا فشار سرمایه‌گذاران بر این بانک‌ها به منظور اقدام در راستای توافق پاریس افزایش یافته است.

  توافق پاریس یک پیمان جهانی برای محدود کردن انتشار گازهای گلخانه‌ای و افزایش دمای هوا است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی