مدیران خودروعصر خودرو

اروپایی‌ها به‌دنبال کنار گذاشتن دلار از مبادلات خود با ایران

عصر بازار- وزیر خارجه روسیه از توافق انگلیس، آلمان و فرانسه برای حفظ تجارت خود با ایران از طریق کانال‌های مالی مستقل از دلار خبر داده است.

اروپایی‌ها به‌دنبال کنار گذاشتن دلار از مبادلات خود با ایران
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایسنا، به گفته سرگی لاوروف این تصمیم بیشتر درخصوص بنگاه‌های کوچک و متوسط است. وی در توضیح خود افزوده که مشارکت‌کنندگان در توافق اتمی ایران بر سر محافظت از امور تجاری خود با ایران از گزند تحریم‌های آمریکا به توافق رسیده‌اند.

  لاوروف گفت: همه بر سر این که تحریم‌های آمریکا سیاستی غیرقانونی و غیرقابل قبول است با یکدیگر اتفاق نظر دارند، با این حال این مساله احتمالا به سختی تغییر خواهد کرد و مشکلاتی بر سر تجارت با ایران و مسائل سیاسی و اقتصادی وجود خواهد داشت.

  هفته گذشته نمایندگان مجلس اروپا به بانک سرمایه‌گذاری اروپا اجازه دادند تا با ایران به همکاری بپردازد. زیگفرید مورسان، عضو حزب راست میانه "مردم اروپا" و یکی از اعضای اصلی پیشنهاددهنده این طرح در پارلمان اروپا گفته که می‌خواهیم از ظرفیت بانک سرمایه‌گذاری اروپا برای سرمایه‌گذاری در ایران در صورت وجود پروژه‌های مناسب استفاده کنیم. وی در گفت‌وگو با رویترز توافق هسته‌ای با ایران را برای امنیت اروپا خوب برشمرده بود.

  دونالد ترامپ- رئیس جمهور آمریکا- هشتم ماه می امسال آمریکا را از توافق هسته‌ای سال 2015 با ایران خارج کرد. تحریم های آمریکا علیه ایران در دو بخش و در دو دوره زمانی 90 و 180 روزه بازخواهد گشت.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی