مدیران خودروعصر خودرو

اروپا آماده مذاکره تعرفه‌ای با آمریکا

عصر بازار- صدراعظم آلمان گفت: اروپا آماده مذاکره با آمریکا در مورد تعرفه ها است؛ اما با این وجود اقدامات تلافی جویانه علیه ایالات متحده را به عنوان حق خود محفوظ می داند.

اروپا آماده مذاکره تعرفه‌ای با آمریکا
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایبِنا  ، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان گفت: برلین متعهد به نظم تجارت جهانی است و به پایبندی آلمان در ارتباط با قوانین تجارت جهانی تاکید کرد. مرکل گفت: اروپا آماده مذاکره درباره موضوع تعرفه ها با ایالات متحده است؛ اما اقدامات تلافی جویانه علیه واشنگتن را به عنوان حق خود محفوظ می داند.

  صدراعظم آلمان گفت: آماده صحبت با ایالات متحده هستیم و باید تلاش کنیم تا به یک توافق برسیم در غیر اینصورت همان کاری که در ارتباط با تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم انجام دادیم، در پیش خواهیم گرفت.

  آنگلامرکل همچنین خاطر نشان کرد که اروپا در مورد جنگ تجاری احتمالی میان واشنگتن و پکن نگران است و عواقب وضع تعرفه توسط آمریکا و چین متوجه تمام طرف ها از قبیل شرکت های آلمانی خواهد شد.

  اظهارات مرکل در بحبوحه دعوای اصلی میان شرکای فرا اقیانوسی بر سر موضوع تجارت به میان آمد. تهدید جنگ تجاری در ماه مارس به دنبال اعلام آمریکا برای وضع تعرفه 25 درصدی بر روی فولاد و تعرفه 10 درصدی بر روی آلومنیوم پدیدار شد.

  اگرچه تعرفه بر روی کانادا، مکزیک و اتحادیه اروپا و چند کشور دیگر در ابتدا از سوی واشنگتن به تعلیق درآمد؛ اما در نهایت در سی و یکم ماه می این معافیت لغو شد. بر پایه این گزارش، اروپا در پاسخ به تعرفه های آمریکا، یکسری کالاهای آمریکایی را مشمول تعرفه کرد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی