مدیران خودروعصر خودرو

هشدار فرانسه نسبت به انتقام مقتدرانه اروپا از تعرفه‌های آمریکا

عصر بازار- دولت فرانسه بر انتقام یکپارچه اروپا از تعرفه‌های وارداتی واشنگتن تاکید کرد و در مقابل، آلمان از آمادگی برای مذاکره خبر داد.

هشدار فرانسه نسبت به انتقام مقتدرانه اروپا از تعرفه‌های آمریکا
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایسنا ، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در شرایطی که صنعت خودروی کشورش با تهدید تعرفه‌های بالاتر آمریکا مواجه است، اعلام کرد از کاهش تعرفه‌های اتحادیه اروپا روی واردات خودروهای آمریکایی حمایت خواهد کرد.

  برونو لومر، وزیر دارایی فرانسه گفت: اگر فردا تعرفه‌ها مانند تعرفه‌های خودرو افزایش پیدا کند، واکنش ما باید هماهنگ و قوی باشد تا نشان دهیم که اروپا یک قدرت متحد و مقتدر است. وی در یک کنفرانس اقتصادی در جنوب فرانسه گفت: مسئله دیگر این نیست که آیا جنگ تجاری خواهد بود یا خیر؛ جنگ تجاری آغاز شده است.

  دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا از ماه گذشته اتحادیه اروپا، کانادا و مکزیک را هدف تعرفه 25 درصدی برای واردات فولاد و 10 درصدی برای واردات آلومینیوم قرار داد و به معافیت این کشورها که از مارس وجود داشت پایان داد.

  رییس جمهور آمریکا ماه گذشته با تهدید به وضع تعرفه 20 درصدی برای واردات خودروهای تولید اتحادیه اروپا، تنش‌ها را تشدید کرد.

  وزیر دارایی فرانسه گفت: بگذارید روشن شود اگر ما هدف حمله قرار گیریم، واکنش جمعی خواهیم داشت و با قدرت واکنش نشان می‌دهیم.

  آمریکا در حال حاضر روی واردات خودروهای سواری از اتحادیه اروپا تعرفه 2.5 درصدی و خودروهای پیکاپ تعرفه 25 درصدی تعیین کرده است. تعرفه اتحادیه اروپا روی خودروهای آمریکایی 10 درصد است.

  تحت مقررات سازمان تجارت جهانی، اتحادیه اروپا نمی‌تواند تعرفه‌های واردات را تنها برای خودروهای ساخت آمریکا کاهش دهد و بایستی آنها را برای همه اعضای سازمان تجارت جهانی پایین بیاورد.

  خودروسازان فرانسوی از تعرفه‌های آمریکایی چندان متاثر نخواهند شد زیرا حضور گسترده ای در بازار آمریکا ندارند اما اگر تعرفه‌های اتحادیه اروپا کاهش پیدا کند، با رقابت شدید از سوی تولیدکنندگان آسیایی مواجه خواهند شد و این موضوع برای دولت فرانسه نگران کننده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی