مدیران خودروعصر خودرو

مازاد حساب جاری کشورهای اروپایی کاهش یافت

عصر بازار- در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸، مازاد حساب جاری ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا به ۶۳.۹ میلیارد یورو کاهش یافت.

مازاد حساب جاری کشورهای اروپایی کاهش یافت
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۲:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایسنا ، از این میزان 47.5 میلیارد یورو متعلق به بخش تجارت و خدمات بوده است. هرچند که مازاد تراز حساب جاری کشورهای عضو اتحادیه اروپا، هنوز هم با رکورد 68 میلیارد یورو ثبت شده در فصل نخست سال 2017 فاصله دارد اما به نسبت سه ماهه پایانی سال 2017 نیز حدود 4 میلیارد یورو فاصله دارد.

    این مازاد برابر با 1.6 درصد از کل تولید ناخالص داخلی کشورهای عضو اتحادیه اروپا محسوب می شود. بنابر اعلام این دفتر، در مقایسه با سه ماهه پایانی سال 2017، مازاد حساب بخش کالا از 41.1 میلیارد یورو به 34.7 میلیارد یورو و مازاد بخش خدمات از 49.9 میلیارد یورو به 47.5 میلیارد یورو کاهش پیدا کرده است. از سوی دیگر در همین مدت حساب درآمدها از منفی 1.6 میلیارد یورو به 2.3 میلیارد یورو افزایش پیدا کرده است.

    همچنین در سه ماهه نخست سال بر حسب آمارهای غیرفصلی، بیشترین مازاد تجاری اتحادیه اروپا با  آمریکا با 60.8 میلیارد یورو بوده است و پس از این کشور، سوئیس با 21.7 میلیارد یورو، برزیل با 7.9 میلیارد یورو، کانادا با 7.2 میلیارد یورو، هنگ کنگ با 6.5 میلیارد یورو و هند با 0.1 میلیارد یورو بوده است. از سوی دیگر منفی‌ترین تراز تجاری با چین با 30.2 میلیارد یورو و روسیه با 12.3 میلیارد یورو بوده است.

    برچسب ها
    پورسعید خلیلی