مدیران خودروعصر خودرو

دومین عرضه اولیه امسال فرابورس فردا رونمایی می‌شود

عصر بازار- با عرضه ۱۰ درصد از سهام شرکت کشاورزی و دامپروری بینالود نیشابور دومین عرضه اولیه امسال فرابورس ایران، فردا(سه‌شنبه) انجام می‌شود.

دومین عرضه اولیه امسال فرابورس فردا رونمایی می‌شود
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از تسنیم ، عرضه اولیه تعداد 40میلیون سهم معادل 10 درصد از سهام شرکت کشاورزی و دامپروری بینالود نیشابور(سهامی عام) به عنوان دومین عرضه اولیه امسال فرابورس ایران با نماد معاملاتی "زبینا"، فردا(سه‌شنبه) انجام می‌شود.

  در این عرضه اولیه که در بازار دوم فرابورس انجام خواهد شد، به هر سهامدار حقوقی و حقیقی حداکثر 800سهم اختصاص خواهد گرفت و در دامنه مبلغ 1480 تا 1524 ریال قابل سفارش است.

  همچنین مدیر این عرضه و نیز متعهد خرید آن شرکت کارگزاری بورس بهگزین با تععهد خرید 50 درصد از سهام قابل عرضه شرکت کشاورزی و دامپروری بینالود نیشابور در روز عرضه اولیه است.

  شایان ذکر است، این شرکت در سال 73 در نیشابور با سرمایه اولیه 4 میلیون تومانی تاسیس شده و موضوع فعالیت آن دامپروری و کشاورزی است و در کنار این فعالیت به زراعت، باغداری و پرورش آبزیان نیز پرداخته می شود. این مجموعه متشکل از 5 واحد کشاورزی و دامپروری است که بخش کشاورزی مشتمل بر 2 هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی است که زراعت حدود 1600 هکتار را برای انواع تولید محصولات زراعی و علوفه ای مانند یونجه، جو، ذرت و کلزا در راستای مصرف واحدهای دامپروری شامل می شود.

  در بخش دامپروری این شرکت نیز در دو واحد در نیشابور و تربت حیدریه متمرکز و مجموعه دام این دو واحد بالغ بر 5300راس که شامل 3000 راس دام مولد و 2300 راس دام دوشا است. تولیدات بخش دامپروری جدا از شیر که محصول تولیدی اصلی است، روندی افزایشی از سال 90 طی کرده واز 21 هزار تن به 32 هزارتن در سال 96 رسیده است.

  همچنین تولید دام مولد و گوساله نر و ماده از دیگر محصولات این بخش است که سالانه بالغ بر 2 هزار راس گوساله تولید می شود که بخشی از درآمد شرکت نیز از این طریق به عنوان گوشت مصرفی تامین می شود.

  گفتنی است نخستین عرضه اولیه امسال فرابورس ایران در حالی در روز 13 تیرماه با عرضه اولیه تعداد 130میلیون سهم معادل 10 درصد از سهام شرکت پتروشیمی غدیر به عنوان با نماد معاملاتی "شغدیر" به ثبت رسید که در این عرضه هر سهم این شرکت 170 تومان کشف قیمت شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی