مدیران خودروعصر خودرو

امروز به ثبت رسید؛

بازار ۱۲۹ میلیارد ریالی قرارداد آتی زعفران

عصر بازار-در جریان معاملات امروز بازار مشتقه در بورس کالای ایران تعداد ۱۳ هزار و ۸۸۳ قرارداد آتی زعفران به ارزشی بیش از ۱۲۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال در دو سررسید شهریور و آبان ماه ۱۳۹۷ منعقد شد که رقمی بیش از ۵۸ میلیارد و ۹۱۴ میلیون ریال آن مربوط به سررسید شهریور ماه بود و بیش از ۷۰ میلیارد و ۷۸۵ میلیون ریال به معاملات قرارداد آتی زعفران برای تحویل در سررسید آبان ماه اختصاص داشت.

بازار ۱۲۹ میلیارد ریالی قرارداد آتی زعفران
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۲:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از کالاخبر, تعداد 6714 قرارداد آتی زعفران برای تحویل در شهریور 97 در حالی معامله شد که قیمت هر قرارداد در آخرین معامله به رقم 88 هزار ریال رسید. قیمت هر گرم زعفران نگین برای تحویل در شهریور ماه در بالاترین سطح به رقم 88 هزار و 700 ریال معامله شد و در پایین ترین سطح نیز به قیمت 86 هزار و 100 ریال افت کرد و در پایان معاملات امروز، قیمت ها با نوسان مثبت بیش از دو درصد همراه شد.

    قیمت هر قرارداد آتی زعفران برای تحویل در آبان ماه 97 نیز در آخرین معامله به رقم 98 هزار و 600 ریال رشد کرد. قیمت هر گرم زعفران نگین برای تحویل این سررسید در بالاترین سطح به رقم 99 هزار و 500 ریال معامله شد و در پایین ترین سطح نیز به قیمت 96 هزار و 500 ریال رسید و در پایان معاملات امروز، قیمت ها با نوسان مثبت نزدیک به دو درصد همراه شد.

    در پایان این گزارش می افزاید، تعداد موقعیت های باز قرارداد سررسید شهریور ماه تا پایان معاملات روز جاری نیز در حالی به تعداد 19 هزار و 441 موقعیت رسید که در قرارداد آبان ماه امسال تعداد موقعیت های باز به 8985 موقعیت تغییر یافت.

    برچسب ها
    پورسعید خلیلی