مدیران خودروعصر خودرو

دومین عرضه اولیه فرابورس در سال ۹۷ ؛

"زبینا" راهی بازار سرمایه شد

عصر بازار- نشست خبری عرضه اولیه شرکت کشاورزی و دامپروری بینالود نیشابور در نماد «زبینا» به عنوان ۱۶۵ امین شرکت در فرابورس با حضور مدیرعامل این شرکت برگزار شد.

"زبینا" راهی بازار سرمایه شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» ، در ابتدای این نشست علیرضا بیگی مدیرعامل شرکت کشاورزی و دامپروری بینالود نیشابور ضمن معرفی این شرکت گفت: شرکت کشاورزی و دامپروری بینالود نیشابور با سرمایه 4٫5 میلیارد تومانی در سال 94 ، درآمد عملیاتی 44٫5 میلیارد تومانی و سود خالص 6٫9 میلیارد تومانی کسب کرده است .
  وی افزود:  «زبینا» در سال 94 ، 35٫3 میلیارد تومان شیر خام فروخته که بیش از 79 درصد از درآمد عملیاتی این شرکت محسوب می شود .
  بیگی ادامه داد: "زبینا" در سال 95 سود خالص 5 میلیارد و 45 میلیون تومانی کسب کرده است .

  مدیرعامل شرکت کشاورزی و دامپروری بینالود نیشابور ضمن اشاره به اینکه این شرکت زیرمجموعه شرکت هلدینگ کشاورزی و دامپروری پارس بنیاد مستضعفان است گفت: بینالود نیشابور علاوه بر تولید شیر به عنوان پرفروشترین محصول ،  محصولات دام ، محصولات باغداری (به ویژه پسته) و محصولات زراعی را نیز به فروش می رساند و برای این مهم طرح‌های گسترده‌ای در نظر گرفته است.
  وی در خصوص طرح های توسعه‌ای این شرکت گفت: در بخش کشاورزی با توجه به بحران کم‌آبی که در پیش داریم، تمرکز شرکت بر اجرایی کردن سیستم آبیاری قطره‌ای است تا بتوانیم میزان مصرف آب را کنترل کنیم.
  بیگی در خصوص طرح‌های توسعه‌ای در بخش دامپروری ادامه داد: در این زمینه برای افزایش کیفیت محصولات در نظر داریم شاخص‌های کیفی محصولات را با کاهش آفروتوکسین سلامت محصولات را بالا ببریم.
  وی افزود: افزایش ظرفیت ژنتیک دام نیز از جمله طرح‌های توسعه‌ای بوده که در دستور کار قرار گرفته است.
  بیگی در خصوص سهم بازار این شرکت با توجه به حضور شرکت‌های بزرگی چون آستان قدس در استان رضوی گفت: سهم بازار این شرکت در استان به حدود 4 درصد میرسد.
  بیگی با اشاره به استارت صادرات این شرکت از سال 95 گفت: با توجه به ظرفیت ژنتیک دام‌های این شرکت، کشورهای همسایه ازجمله افغانستان و تاجیکستان به دام‌ها علاقه‌مند هستند. از این رو تا سال گذشته حدود 3 درصد از فروش به صادرات تعلق گرفته بود؛ در همین راستا در نظر داریم میزان صادرات را به 10 درصد برسانیم.
  وی در پایان با اشاره به تامین 50 درصد خوراک دام در داخل مجموعه نوسانات ارزی را بر قیمت محصولات این شرکت بی‌تاثیر دانست.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی