مدیران خودروعصر خودرو

تغییر در وجه تضمین بازار آتی زعفران بورس کالا

عصر بازار- مدیریت توسعه بازار مشتقه بورس کالا از تعیین وجه تضمین اضافی در قراردادهای آتی زعفران نگین از روز چهارشنبه این هفته خبر داده است.

تغییر در وجه تضمین بازار آتی زعفران بورس کالا
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۲ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از سنا، مطابق این اطلاعیه، بر اساس بند 44 ماده یک دستورالعمل اجرایی معاملات قراردادهای آتی، مشتریان دارای موقعیت تعهدی باز در قراردادهای آتی زعفران نگین موظف هستند، تا پایان جلسه معاملاتی روز چهارشنبه 13 تیر ماه 1397 مبلغ 40 هزار تومان به ازای هر قرارداد آتی را به عنوان وجه تضمین اضافی علاوه بر مقادیر فعلی وجوه تضمین در حساب عملیاتی خود تأمین نمایند.

  به گزارش فارس، به این ترتیب پس از پایان جلسه معاملاتی روز چهار شنبه 13 تیرماه 97 مبلغ وجه تضمین برابر با 90 هزار تومان وجه تضمین اولیه به همراه مبلغ 60 هزار تومان وجه تضمین اضافی خواهد بود که در مجموع معادل 150 هزار تومان تعیین می‌شود.

  معاملات آتی زعفران در بورس کالا از دوم خرداد ماه امسال در حالی راه اندازی شد که اندازه هر قرارداد زعفران معادل  100 گرم و با قیمت 10 گرم زعفران می‌توان یک قرارداد آتی خریداری کرد.

  این سررسید تا تاریخ 20 شهریورماه 1397 قابل معامله خواهد بود. همچنین اندازه هر قرارداد 100 گرم زعفران رشته‌ای بریده ممتاز (نگین) به عنوان دارایی پایه و حد نوسان قیمت روزانه زعفران در این معاملات نیز مثبت و منفی سه درصد نسبت به قیمت تسویه روز قبل خواهد بود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی