مدیران خودروعصر خودرو

افزایش جهانی قیمت دلار

عصر بازار- با توجه به احتمال بالای افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکا، دلار در برابر سایر همتایان خود روندی افزایشی داشت.

افزایش جهانی قیمت دلار
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایسنا ، با پایان امیدوارکننده نشست بین رهبر کره شمالی و رئیس جمهور آمریکا، اکنون توجه‌ها به سمت مسائل کلان اقتصادی معطوف شده است. جو هارتون - کارشناس اقتصادی بانک "سنت جورج" در این باره گفت: با توجه به این که احتمال افزایش نرخ بهره بسیار بالاست، برای پیش بینی روند اقتصادی باید منتظر گام‌های بعدی باشیم. گرگ مک کانا-استراتژیست بازار موسسه " اکسی تریدر" هم گفت: با افزایش بهای نفت، فشار دستمزدها و روند نیرومند اقتصاد آمریکا در سه ماهه دوم سال، انتظار می‌رود بانک مرکزی آمریکا به این نتیجه برسد که نیاز است افزایش نرخ بهره ادامه داشته باشد.

  دلار در برابر اکثر ارزهای مهم جهانی روندی افزایشی داشت و هر یورو از 1.1746 دلار به 1.1743 دلار کاهش یافت اما با موفقیت کابینه انگلیس در تصویب لایحه مربوط به بریگزیت در پارلمان این کشور، ارزش پوند در برابر دلار افزایش یافت و هر پوند به 1.3374 دلار رسید. همچنین هر دلار به 110.59 ین رسید. در بورس نیویورک، شاخص "داوجونز" تقریبا بدون تغییر و در سطح 25320.73 واحدی باقی ماند اما شاخص "فوتسی 100" لندن 0.4 درصد کاهش یافت و به 7703.81 واحد رسید.

  تضعیف ین به افزایش شاخص "نیک کی 225" منجر شد و این شاخص با 0.3 درصد افزایش، سطح 22934.58 واحدی را تا پایان معاملات اولیه خود به ثبت رساند. با این حال به دلیل جریمه میلیاردی شرکت "زد تی ای" توسط آمریکا، شاخص "هانگ سنگ" 0.5 درصد پایین‌تر رفت و به 30945.93 واحد رسید. در خود چین نیز بازارها قرمزپوش شدند و شاخص " شانگهای کامپوزیت" با 0.4 درصد کاهش به 3067.53 واحد رسید.

  در استرالیا شاخص بورس سیدنی با 0.6 درصد کاهش و شاخص بورس سنگاپور با 0.8 درصد کاهش مواجه شدند. بورس‌های ولینگتون نیوزلند، مانیل فیلیپین و بانکوک تایلند نیز با زیان به کار خود پایان دادند.

  در بازار نفت، با در پیش بودن نشست حساس اوپک و روسیه در وین و انتظار برای افزایش سطح تولیدات، هر بشکه نفت "وست تگزاس اینتر مدیت" با 42 سنت کاهش به 65.94 دلار در هر بشکه و نفت برنت دریای شمال با 33 سنت کاهش به 75.55 دلار در هر بشکه رسید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز ۱۵۳
  • بازار امروز
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو