مدیران خودروعصر خودرو

رئیس اتاق تعاون بیان کرد

مشکل اشتغال، بهره وری و رونق بازار با تولید برطرف می شود

عصر بازار- رئیس اتاق تعاون گفت: تولید را به عنوان محوری ترین موضوع اقتصاد باید توسعه بدهیم چرا که از مسیر تولید است که مشکل اشتغال، بهره وری و رونق بازار برطرف می شود.

مشکل اشتغال، بهره وری و رونق بازار با تولید برطرف می شود
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایرنا، بهمن عبدالهی با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان «حمایت از کالای ایرانی گفت: نامگذاری سال جدید از سلسله نامگذاری سال های گذشته است که عمدتا مباحث اقتصادی را پیگیری می کند.
  وی افزود: مشکلات اقتصادی کشور و ضرورت پرداختن به این مسائل ایجاب می کند که نامگذاری ها با محوریت مسائل اقتصادی باشد.
  رئیس اتاق تعاون با بیان اینکه حمایت از کالای ایرانی وجوه مختلفی دارد، گفت: یکی از عوامل اصلی حمایت از کالای ایرانی حاکمیت و در راس آن دولت است دولت باید به نوسازی صنایع، تامین منابع مالی تولیدکنندگان، بهبود فضای کسب کار و رفع موانع تولید توجه جدی داشته باشد.
  وی تصریح کرد: اجرا نکردن کامل قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار یکی از دغدغه های تولیدکنندگان است و در گزارش کمیسیون ویژه مجلس مشخص شد که کمتر از 20 درصد این قانون اجرا می شود.
  عبدالهی، مجلس را عامل دیگر در حمایت از کالای ایرانی عنوان کرد و گفت: تولید و نظارت بر اجرای قانون از وظایف مجلس شورای اسلامی است، متاسفانه غفلت هایی را در این بخش شاهد بودیم نظارت کافی بر اجرای قوانین نبوده است.
  وی با اشاره به اینکه اقتصاد کشور بانک محور است، گفت: تامین مالی بنگاه های دولتی بر عهده بانک هاست باید بانک ها به صورت جدی وارد میدان شوند و کمک کنند.
  رئیس اتاق تعاون تولید کنندگان را عامل دیگر در حمایت از کالای ایرانی بیان کرد و گفت: تولیدکنندگان باید همواره بر ارتقای سطح کیفی کالاها و رقابت پذیر کردن قیمت کالاها توجه جدی داشته باشند.
  وی اظهارداشت: منابع مصرف کننده باید مورد توجه قرار گیرد و قطعا تولیدکنندگان اگر خواستار حمایت مردم از تولیدات خود هستند مردم نیز توقع دارند که کیفیت کالاها بهبود یابد، کالای متنوعی تولید شود و خدمات پس از فروش بهتری ارائه شود و همینطور قیمت ها رقابت پذیر شود
  عبدالهی تصریح کرد: مردم هم به عنوان مصرف کننده با خرید کالاهای ایرانی حمایت خود را نشان دهند ما در یک جنگ اقتصادی قرار گرفتیم و مردم باید جهادی وارد میدان شوند.
  وی ابراز امیدواری کرد با حمایت جدی از تولیدات داخلی شعار حمایت از کالای ایرانی محقق شود.
   رهبر معظم انقلاب اسلامی شعار سال 97 را «حمایت از کالای ایرانی» اعلام کرد و به دنبال آن دولت نیز در بخشنامه ای، همه دستگاه های دولتی را از خرید کالاهای خارجی که مشابه خارجی دارند، منع کرد.
  همچنین رییس جمهوری درباره «حمایت از کالای ایرانی» بر نقش مهم تولیدکنندگان کشور در تحقق و اجرای سریع تر این شعار تاکید کرد و گفت، تولیدکنندگان ابتدا باید جنس با کیفیت و با قیمت رقابتی تولید کنند؛ در آن صورت مردم نیز تعصب خود نسبت به تولید داخل را نشان داده و تولیدات با کیفیت داخلی را به نمونه های خارجی ترجیح خواهند داد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز ۱۵۳
  • بازار امروز
  آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
  آرشیو