مدیران خودروعصر خودرو

عمان خواستار گسترش همکاری نفتی شد

عصر بازار- وزیر نفت عمان از همه تولیدکنندگان اوپک و غیراوپک که در توافق کاهش تولید جهانی حضور دارند، خواست برای حفظ شرایط مطلوب بازار که سرمایه گذاران نفتی را تشویق کرده است، به همکاری ادامه دهند.

عمان خواستار گسترش همکاری نفتی شد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایسنا، محمد بن حمد الرومهی  در کنفرانس مطبوعاتی در شهر کویت گفت: قطعا شرایط امروز بهتر از دیروز است اما هنوز از مشکلات رها نشده‌ایم.

  اوپک به همراه گروهی از تولیدکنندگان غیراوپک شامل روسیه در سال 2016 توافق کردند به منظور حذف مازاد عرضه که قیمت‌ها را به شدت پایین برده بود، تولیدشان را به میزان 1.8 میلیون بشکه در روز محدود کنند. قرار است این توافق تا پایان سال 2018 اجرا شود.

  طبق جدیدترین گزارش ماهانه اوپک، تولید نفت این سازمان در مارس 201 هزار بشکه در روز نسبت به فوریه کاهش داشت و به 31.96 میلیون بشکه در روز رسید اما اوپک اعلام کرد میزان عرضه نفت جهان در ماه میلادی گذشته 180 هزار بشکه در روز افزایش یافت که به طور عمده نتیجه تولید بالاتر از سوی تولیدکنندگان غیراوپک شامل آمریکا، نروژ و انگلیس بود.

   این همکاری نفتی کمک کرد قیمت‌های نفت در نیمه دوم سال میلادی گذشته بیش از 50 درصد رشد کند. مشارکت کنندگان در این توافق در نوامبر موافقت کردند مدت توافق را تا پایان امسال تمدید کنند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی