مدیران خودروعصر خودرو

رییس اتاق تعاون ایران مطرح کرد:

نوسانات ارزی مهار شد

عصر بازار- رییس اتاق تعاون ایران اجرای سیاست جدید ارزی دولت را باعث تثبیت فعالیت‌ها و رفع نگرانی در اقتصاد کشور دانست.

نوسانات ارزی مهار شد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایبِنا، بهمن عبدالهی در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه تصمیم دولت و بانک مرکزی در تک نرخی شدن ارز موثر بود، گفت: نوسانات ارزی در فعالیت‌های اقتصادی کشور به ویژه صادرات تعاونی‌ها تاثیرگذار است.

  رییس اتاق تعاون ایران اظهارداشت: اقدام دولت و بانک مرکزی در تک‌نرخی کردن ارز به شرط استمرار اقدام بسیار مطلوبی است. عبداللهی درباره تاثیر نوسانات نرخ ارز در فعالیت تعاونی‌ها گفت: به طور کلی نوسانات ارزی در مجموعه فعالیت‌های اقتصادی و فعالان بخش تعاونی و خصوصی لطمه می‌زند و به صلاح کشور و اقتصاد نیست.

  وی ادامه داد: نوسانات بازارها به ویژه نرخ ارز صدمات جبران‌ناپذیری به فعالان اقتصادی می‌زند و اگر قولی که رییس کل بانک مرکزی چند سال گذشته در راستای تک نرخی شدن ارز داده‌اند، زودتر به اجرا در می‌آمد، شاهد مشکلات و اتفاقات اخیر نبودیم.

  رییس اتاق تعاون ایران افزود: با وجود آنکه نرخ دلار نسبت به قیمت مبادله‌ای 450 تومان افزایش یافت، ولی اگر نرخ 4200 تومان برای دلار هم مستمر باشد، می‌تواند به تثبیت فضای اقتصاد کشور و جلوگیری از نگرانی فعالان اقتصادی کمک کند.

  عبداللهی افزود: آنچه که باعث اختلال در فعالیت‌های اقتصادی می‌شد، نامشخص بودن نرخ ارز بود که تصمیم اخیر در این خصوص موثر واقع شد و ما از آن حمایت می‌کنیم و امیدواریم که با این تصمیم ثبات به بازار برگردد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی