عصر خودرو

در معاملات امروز رخ داد؛

بهای اونس جهانی ثابت ماند

عصر بازار- قیمت طلا در معاملات روز سه‌شنبه بازار جهانی تحت تاثیر ضعیف شدن ارزش دلار و انتظار سرمایه‌گذاران برای انتشار آمار اقتصادی کلیدی در آمریکا، ثابت ماند.

بهای اونس جهانی ثابت ماند
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از بورس کالای ایران ،هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور تغییر چندانی نداشت و در 1322.82 دلار ایستاد. بهای معاملات این بازار روز دوشنبه 0.5 درصد افزایش یافته بود که بزرگترین افزایش یک روزه در بیش از یک هفته اخیر بود.

  در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در آوریل با 0.1 درصد کاهش، به 1324.6 دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز دوشنبه با 10.70 دلار یا 0.8 درصد افزایش، در 1326.40 دلار بسته شد.

  شاخص دلار آمریکا در برابر سبدی از شش ارز رقیب به کاهش اندک شب گذشته ادامه داد و با 0.1 درصد کاهش، به 90.126 واحد رسید. این شاخص روز دوشنبه 0.3 درصد کاهش یافته بود که بزرگترین کاهش یک روزه از اول فوریه بود.

  در این بین، بازارهای سهام آسیا با پیروی از بهبود وال استریت از پایین‌ترین رکورد دو ماه اخیر خود فاصله بیشتری گرفتند.

  به گفته تحلیلگران در شرکت فلزات ارزشمند هرائوس، طلا هفته گذشته نسبت به بازارهای سهام عملکرد بهتری داشت و به نظر می‌رسد ارزش خود را به خوبی حفظ کرده و ادامه نوسان در بازارهای سهام ممکن است این فلز ارزشمند را به دلیل نوسان قیمت کمترش، جذاب‌تر کند.

  بر اساس گزارش رویترز، تاکنون سرمایه‌گذاران طلا نگرانی چندانی نداشتند در حالی که تقاضا برای سرمایه‌گذاری در شمش طلا اندکی افزایش یافته است، صندوق‌های سرمایه‌ گذاری تحت پشتوانه این فلز با کاهش دارایی‌های خود مواجه شدند. ذخایر "اس پی دی آر گلد تراست" که بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است هفته گذشته 2.5 درصد کاهش یافت که بزرگترین کاهش هفتگی از هفته منتهی به 30 ژوییه بود.

  در این بین سرمایه‌گذاران منتظر انتشار آمار تورم آمریکا در ژانویه هستند تا نشانه‌های جدیدتری درباره روند افزایش نرخ‌های بهره کسب کنند.

  در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری 0.8 درصد افزایش یافت و به 16.48 دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری 0.2 درصد افزایش یافت و به 972.50 دلار رسید و هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری با 0.2 درصد افزایش، 986.86 دلار معامله شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز ۱۵۳
  • بازار امروز
  • شماره ۱۴۹ هفته نامه
  آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
  آرشیو