عصر خودرو

در معاملات امروز بازارهای جهان رقم خورد؛

وال استریت به احیای خود ادامه داد

عصر بازار- امروز درحالی‌که بازارهای وال‌استریت بازگشت خود از سقوط‌های شدید هفته گذشته را ادامه داد و وضعیت خود را بهبود بخشید، بازارهای آسیایی از پایین‌ترین مقادیر ۲ ماهه خود فاصله بیشتری گرفت.

وال استریت به احیای خود ادامه داد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از مهر ، روز سه‌شنبه درحالی‌که بازارهای وال‌استریت بازگشت خود را از سقوط‌های شدید هفته گذشته، ادامه داد و وضعیت خود را بهتر کرد، بازارهای آسیایی از پایین‌ترین مقادیر 2 ماهه خود فاصله بیشتری گرفتند. این درحالیست که سرمایه‌گذاران همچنان در مورد اعلام داده‌های تورم آمریکا در ادامه این هفته، نگران هستند.

  تاجران پیش‌بینی می‌کنند بازارهای اروپایی هم امروز بازگشایی بهتر داشته باشند و انتظار می‌رود فوتسی انگلیس 0.25 درصد رشد کند و داکس آلمان و کاک فرانسه هم 0.30 درصد بالاتر باز شوند.

  گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه خارج ژاپنِ ام‌اس‌سی‌آی، پس از این که روز جمعه به پایین‌ترین سطح خود از 11 دسامبر تا کنون رسید، امروز 1.1 درصد جهش کرد.

  سهام استرالیایی 0.6 درصد رشد کردند و کوسپس کره‌جنوبی 0.65 درصد بالاتر آمد. نیکی ژاپن شروع قدرتمندی داشت اما انرژی خود را از دست داد و در نهایت 0.75 درصد افت کرد.

  شاخص کامپوزیت شانگهای 1 درصد جهش کرد. سودهای جهانی بازارها و احتمال حمایت دولت چین، باعث تقویت این شاخص شد.

  سه شاخص اصلی وال‌استریت روز دوشنبه برای دومین روز متوالی رشد کردند و سرمایه‌گذاران که هفته گذشته بزرگترین سقوط هفتگی دو سال اخیر را تجربه کرده بودند، مقداری اعتماد به نفس به دست آوردند.

  هرچند به دنبال افت شاخص‌های سهام در هفته گذشته در ارتباط با اعلام داده‌های اشتغال آمریکا، نگرانی زیادی وجود دارد که با اعلام داده‌های تورم آمریکا در روز چهارشنبه و بیش از حد انتظار بودن آن، موج جدیدی از سقوط بازارهای سهام به راه بی‌افتد.

  در معاملات دیشب وال‌استریت، شاخص میانگین صنعتی داوجونز 410.37 واحد یا 1.7 درصد جهش کرد و به 24610.27 واحد رسید و اس‌اندپی500 با 36.45 واحد یا 1.39 درصد جهش به 2656 واحد رسید. کامپوزیت نزدک 107.47 واحد یا 1.56  درصد به ارزش خود افزود و به 6981.96 واحد رسید.

  نرخ سود اوراق خزانه‌داری 10 ساله آمریکا هم دیشب اوج گرفت و به 2.902 درصد رسید اما بعدا کمی افت کرد و در نرخ 2.849 درصد تثبیت شد.

  شاخص دلار در برابر ارزهای مهم جهان افت اندکی داشت و با 0.25 درصد کاهش به نرخ 89.987 رسید.

  در برابر ین، تحت فشار افت شاخص نیکی، دلار 0.3 درصد از ارزش خود را از دست داد و به نرخ 108.285 ین در برابر هر دلار رسید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز ۱۵۳
  • بازار امروز
  • شماره ۱۴۹ هفته نامه
  آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
  آرشیو