عصر خودرو

رکورد فروش نفت ایران به ایتالیا شکسته شد

عصر بازار- ایران با صادرات روزانه ۲۳۰ هزار بشکه نفت به ایتالیا رکورد فروش نفت به این کشور عضو اتحادیه اروپا را شکست.

رکورد فروش نفت ایران به ایتالیا شکسته شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۷:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصربازار» به نقل از مهر، ایران با امضای دو قرارداد فروش نفت با شرکت های انی و ساراس ایتالیا، نوامبر امسال رکورد جدیدی برای صادرات نفت خام به ایتالیا را به ثبت رساند.

مدیریت امور اوپک و ارتباط با مجامع انرژی ایران، امروز اعلام کرد: حجم صادرات نفت خام ایران به ایتالیا در ماه نوامبر سال 2016 میلادی به بیش از 230 هزار بشکه در روز رسیده و این درحالی است که در ماه اکتبر، حجم فروش نفت ایران به شرکت‌های نفتی ایتالیایی حدود 160 هزار بشکه در روز بوده است.

در شرایط فعلی شرکت ملی نفت ایران قراردادی برای فروش روزانه 60 تا 65 هزار بشکه نفت با ساراس ایتالیا و قرارداد فروش روزانه 100 هزار بشکه نفت به انی ایتالیا امضا کرده است.

صفرعلی کرامتی، معاون مدیر در بازاریابی و عملیات نفت خام امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران اخیرا با تأئید امضای قرارداد یکساله فروش نفت با شرکت انی ایتالیا گفت: بر اساس توافق انجام گرفته 14.5 درصد از ارزش محموله‌های صادراتی به این شرکت ایتالیایی بابت تسویه سرمایه گذاری‌های انجام گرفته در فاز یک و دو میدان نفتی دارخوین خواهد بود.

این مقام مسئول در شرکت ملی نفت همچنین تأکید کرد: 85.5 درصد ارزش محموله‌های نفت صادراتی ایران به انی ایتالیا هم به صورت نقد دریافت خواهد شد.

برچسب ها
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط بیشتر