عصر خودرو

ادامه شرایط رکود در بورس تهران و افت ۷۰۱ واحدی شاخص

عصر بازار- بورس اوراق بهادار تهران در هفته گذشته شرایط رکود را سپری کرد، این بازار حجم معاملات چشمگیری را شاهد نبود و تنها جو روانی، تلاطم های را در آن ایجاد کرده است. شاخص کل در این شرایط نسبت به ۵ روز کاری گذشته ۷۰۱ واحد افت نشان می‌دهد.

ادامه شرایط رکود در بورس تهران و افت ۷۰۱ واحدی شاخص
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۳:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصربازار» به نقل از ایسنا، بورس تهران در این روزها شرایط رکودی را تجربه می‌کند این شرایط می‌تواند ناشی از فضای ابهام و انتظار در بازار سرمایه و فعالان آن باشد به عنوان مثال شرایط آینده نرخ ارز و صحبت هایی که دوباره درباره تک نرخی شدن آن شنیده می‌شود می‌تواند به این فضای ابهام تا حدودی دامن بزند. البته در روزهای گذشته پایین آمدن قیمت دلار از کانال 4000 هزار تومانی باعث شد شرایط ناشی از این پارامتر، کمتر از روزهای سابق بر جو روانی حاکم، دامن بزند.

از طرفی شرایط نامشخص نمادهایی که مدت هاست بسته هستند و وضعیت صورت‌های مالی شرکت‌های آن‌ها یکی دیگر از عوامل انتظار است، فعالان بازار سرمایه علاقه مندند بدانند صورت های مالی آن شرکت های بورسی از جمله بانکی‌ها پس از تنظیمشان با استفاده از استاندارد IFRS به چه میزان سود یا زیان شناسایی کرده و آن نمادها در چه قیمتی بازگشایی خواهند شد.

در این مقطع زمانی اخبارهای مثبت از نمادهای بانکی بیش از هر چیز می تواند شرایط را برای بازگشایی آن‌ها مهیا کند، مثلا دولت می‌تواند با فراهم کردن شرایطی برای بازپرداخت بدهی بانک‌ها، جو روانی منفی به وجود آمده برای این نمادها را تا حدودی تلطیف کند. البته صحبت‌هایی شنیده شده که به زودی صورت‌های مالی دو یا سه بانک برای گزارشگری و درج در کدال آماده است و در پی آن نمادهای آن بانک های خاص هم بازگشایی می‌شوند.

در پنج روز کاری گذشته شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران با 701 واحد افت، از تراز 79 هزار و 691 واحدی به رقم 78 هزار و 990 واحدی رسید و شاخص آزاد شناور با بیش از 1000 واحد کاهش رقم 86 هزار و 711 واحدی را تجربه کرد.

همچنین شاخص بازار اول که در 8 دی ماه 1395 در تراز 56 هزار و 697 واحدی قرار داشت با 668 واحد افت به عدد 56 هزار و 29 واحدی رسید و شاخص بازار دوم از عدد 168 هزار و 863 به عدد 168 هزار و 329 واحدی رسید و در نتیجه 534 واحد افت کرد.

برچسب ها
دکه مطبوعات
  • شماره ۱۴۴
  • بازار امروز
  • شماره ۱۴۲
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • هفته نامه
  • بازار امروز
  • شماره ۱۳۸
  • بازار اروز
آخرین بروزرسانی ۲۳ روز پیش
آرشیو