عصر خودرو

بررسی بازار نقدی و آتی طی روز گذشته؛

دلار پشت فرمان بازار سکه نشست

عصر بازار- حجم معاملات آتی سکه در بورس کالای ایران طی روز گذشته به ۵۱هزار و ۸۸۶ قرارداد و ارزش آن به ۶ هزار و ۴۹۹ میلیارد ریال رسید.

دلار پشت فرمان بازار سکه نشست
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۲:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصربازار» به نقل از بورس کالای ایران، تغییر مسیر مثبت بازار ارز طی روز دوشنبه موجب رشد مجدد بهای سکه در بازار نقدی و آتی شد.

به این ترتیب همسو با رشد قیمت دلار، سکه تمام بهار آزادی نیز در بازار نقدی طی روز دوشنبه  با 7 هزار تومان افزایش به قیمت یک میلیون و 157هزار تومان رسید. این رشد در حالی رخ داد که فلز گرانبهای داخلی در ابتدای روز تا میانه کانال یک میلیون و 140 هزار تومان پایین رفته بود.

در همین حال هر قطعه نیم سکه بهار آزادی به قیمت 605 هزار تومان فروش رفت و افزایش یک هزار تومانی را نسبت به روز یکشنبه تجربه کرد.  ربع سکه نیز با قیمت 320 هزار تومان معامله شد و رشد 3 هزار تومانی را به ثبت رساند. همچنین سکه گرمی هم دیروز در بازار آزاد با قیمت 204 هزار تومان به فروش رسید و افزایش دو هزار تومانی را تجربه کرد.

در بازار آتی چه گذشت؟

به تبع روند صعودی قیمت ها ومعاملات در بازار نقدی طلا، معاملات آتی نیز در سومین روز هفته با رشد قیمت ها رو به رو شد، به طوری که سکه تحویل دی ماه با قیمت یک میلیون 161 هزار تومان رسید. از سویی قرارداد تحویل اسفند نیز با قیمت یک میلیون و 191 هزار تومان معامله شد. این در شرایطی است که سکه تحویل اردیبهشت سال آتی با نرخ یک میلیون و 220 هزار تومان به فروش رسید. همچنین سررسید تیر ماه سال آینده با نرخ یک میلیون و 239 هزار تومان معامله شد و در پایان نیز سررسید شهریور سال 96 با قیمت یک میلیون و 258 هزار تومان معامله شد.

برچسب ها
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط بیشتر