عصر خودرو

معاون وزیر صنعت خبر داد؛

تامین مالی صنایع از فرابورس و بورس کالا در دستورکار

۲هزار و ۸۸۵ بنگاه اقتصادی احیا شدند

عصر بازار- بیش از ۲ هزار و ۸۸۵ بنگاه اقتصادی تعطیل دوباره به چرخه فعالیت بازگشت.

تامین مالی صنایع از فرابورس و بورس کالا در دستورکار
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۶:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصربازار» به نقل از صدا و سیما، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بیش از 2 هزار و 885 بنگاه کاملا تعطیل با اشتغال بیش از 37 هزار نفر در دولت یازدهم به چرخه تولید بازگشت.

علی یزدانی افزود: افزون بر 90 هزار طرح صنعتی و بیش از 88 هزار بنگاه تولیدی دارای پروانه در کشور فعالیت می‌کنند که بیش از 80 هزار واحد کوچک هستند.

علی یزدانی، تامین منابع واحدهای صنعتی را یکی از اهداف اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد و گفت: تامین نقدینگی از مشکلات اصلی بنگاه‌های کوچک و متوسط است و ورود این واحدها به فرابورس از راهکارهای حل این مشکل است که در همین راستا اولین تابلوی مخصوص این واحدها در فرابورس افتتاح شد و همچنین توافق‌نامه‌ای با بورس کالای ایران در زمینه عرضه محصولات و تامین مالی صنایع کوچک و متوسط به امضا رسید.

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از راه‌اندازی پنج صندوق به منظور حمایت از بنگاه‌های صنعتی خبر داد و گفت: با هدف دسترسی آسان بنگاه‌های کوچک و متوسط به بازار مواد اولیه و استفاده از تسهیلات بانکی، صندوق سرمایه‌گذاری صنایع کوچک با توان صدور ضمانت‌نامه تا سقف 30میلیارد ریال فعالیت می‌کند.

وی گفت: با توجه به سیاست‌های خارجی و داخلی دولت، آینده روشنی در انتظار بنگاه‌های تولیدی کشور است. 

برچسب ها
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط بیشتر