عصر خودرو

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در پاسخ به«عصربازار» خبر داد:

امکان بردن قوانین برخورد با متخلفان بورسی به مجلس

عصر بازار- رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از امکان بردن قوانین برخورد با متخلفان بورسی به مجلس خبر داد.

امکان بردن قوانین برخورد با متخلفان بورسی به مجلس
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۷:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصربازار»، شاپور محمدی در جمع خبرنگاران در پایان مراسم ونمایی از صندوق های سرمایه گذاری جسورانه و گشایش بازار شرکت های کوچک و متوسط که در وزارت اقتصاد برگزار شد، ضمن ابراز امیدواری برای بازگشایی هر چه سریعتر نماد برخی از بانک‌ها، بیان کرد: سازمان بورس پیگیر این امر هست تا هر چه سریع‌تر نماد برخی از بانک ها بازگشایی شود.

وی در خصوص اسناد خزانه و بازار بدهی نیز اظهار کرد: اولویت اول بازار سرمایه، بازار سهام است و حجم بازار بدهی هنوز نسبت به بازار بدهی کوچک است. بنابراین به هر آنچه که در قانون تکلیف بازار سرمایه بوده، عمل شده است. به این ترتیب اگر بازار سرمایه ظرفیت جذب منابع را نداشته باشد، اوراق بدهی نیز پذیرفته نخواهد شد. 

محمدی همچنین در خصوص اختلاف نرخ سود میان بازار سرمایه، نظام بانکی و بازار بدهی نیز اظهار کرد: هماهنگی های لازم باید میان این بازارها انجام شود تا سرمایه گذاری هایی که در بازار پول و بازار سرمایه انجام می شود همخوانی داشته باشد. این در حالی است که پتانسیل‌های موجود در شرکت‌های بازار سرمایه جذابیت های مناسبی دارد و اوراق بدهی مکمل سرمایه گذاری در بازار سرمایه است.

به گفته رئیس سازمان بورس، در تمام دنیا هم بازار بدهی و بازار سرمایه کنار یکدیگر قرار دارند و نیازی به جداسازی ندارند.

وی در پاسخ به این که آیا قرار است شرکت‌های تامین سرمایه، زیر مجموعه بانک مرکزی قرار بگیرند، گفت: اگر بانک ها بخواهند در صندوق سرمایه‌گذاری یا شرکت‌های تامین سرمایه مشارکت داشته باشند، باید با بانک مرکزی هماهنگ و مجوز بانک مرکزی را اخذ کنند. 

محمدی در خصوص اینکه قرار بود سازمان قوانین جدیدی را در برخورد با متخلفان تنظیم کند، ابراز کرد: قوانینی که در این مورد باید تدوین می‌شد، در حال تنظیم است. در این مورد تجارب موفقی در دیگر کشورها وجود دارد. در هر حال برخی از حرکت‌هایی که ممکن است به تضییع حقوق سهامداران منجر شود را با جدیت دنبال و برخورد می‌کنیم. مواردی هم نیازمند گسترش فرهنگ تحلیل است و مردم باید بیشتر براساس تحلیل سرمایه گذاری کنند که این موارد نیز هم فعالان بازار از آن آگاهی دارند. 

به گفته رئیس سازمان بورس، اگر در تنظیم قوانین برخورد با متخلفان مواردی وجود داشته باشد که نیازمند این باشد که در مجلس شورای اسلامی مطرح شود، پیگیری خواهد شد.

برچسب ها
دکه مطبوعات
  • شماره ۱۴۴
  • بازار امروز
  • شماره ۱۴۲
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • هفته نامه
  • بازار امروز
  • شماره ۱۳۸
  • بازار اروز
آخرین بروزرسانی ۲۴ روز پیش
آرشیو