=new
عصر خودرو

معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس خبر داد؛

خروج سهامداران خرد از قاعده جریمه های نقدی

رئیس سازمان بورس امروز به کمیسیون تلفیق می رود

عصر بازار- صندوق های سرمایه گذاری و شرکت های تامین سرمایه از بند ۴ ماده ۱۵ پیشنهادی کمیسیون تلفیق برنامه ششم حذف و سهامداران خرد بورسی از قاعده جریمه های نقدی و محدودیت های حق رای و حق تقدم و محدودیت در تقسیم سود خارج شدند.

خروج سهامداران خرد از قاعده جریمه های نقدی
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۷ دی ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۲:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصربازار» به نقل از سنا، معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار با اعلام این خبر گفت: با هماهنگی هایی که رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در صحن علنی مجلس و در کمیسیون تلفیق لایحه برنامه ششم توسعه به انجام رساندند و همین طور از طریق رایزنی با بانک مرکزی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی ، صندوق های سرمایه گذاری و شرکت های تامین سرمایه از بند 4 ماده 15 پیشنهادی کمیسیون مزیور، حذف شدند .


دکتر علی سعیدی افزود: همچنین در بند 1 ماده 15 جریمه های نقدی و محدودیت های تقسیم سود، حق رای و استفاده از حق تقدم برای تمامی سهامداران در نظر گرفته شده بود که این محدودیت ها و جریمه ها صرفا به سهامداران موثر در انتخاب مدیرانی که مرتکب تخلفی شده بودند، محدود شد.

وی اظهار داشت: در حقیقت سهامداران خرد که  سهامداران بورسی هستند از قاعده جریمه های نقدی و محدودیت های حق رای و حق تقدم و محدودیت در تقسیم سود خارج شدند.

معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار     ادامه داد: متعاقب آن قرار براین شد که سهامداران موثر ،  در دستورالعملی توسط بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی پیشنهاد و تعریف شوند و موضوع به تصویب شورای پول و اعتبار نیز برسد .

به گفته سعیدی، این موضوع روز شنبه در صحن علنی مجلس و صبح امروز در کمیسیون تلفیق لایحه برنامه ششم توسعه مطرح شد ؛ سپس با هماهنگی های رئیس سازمان بورس، به جلسه ای مرکب از سازمان بورس، بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه ارجاع شد که در آن جلسه توافق اولیه برای این تغییرات حاصل شد.

معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار تصریح کرد:  در حال حاضر این توافق و هماهنگی در بدنه دولت شکل گرفته است و  امیدواریم در جلسه سه شنبه 7 دیماه این موضوع نهایی شود.
   
قرار است موضوع صندوق های سرمایه گذاری و شرکت های تامین سرمایه  مجددا صبح فردا در کمیسیون تلفیق مطرح شود که رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار هم در آن جلسه حضور خواهند داشت.

برچسب ها
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط بیشتر