عصر خودرو

نیلی:

رشد اقتصادی کشور امسال به بیش از ۶ درصد می رسد

عصر بازار- مشاور اقتصادی رییس جمهوری پیش بینی کرد: با افزایش صادرات نفتی و غیر نفتی، کاهش نرخ سود و بهبود تقاضای داخلی در پایان امسال رشد اقتصادی کشور به بیش از ۶ درصد افزایش یابد.

رشد اقتصادی کشور امسال به بیش از ۶ درصد می رسد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۴:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصربازار» به نقل از ایرنا، مسعود نیلی عصر دوشنبه در چهاردهمین کنفرانس بین المللی مدیریت افزود: رشد مخارج هزینه و عمرانی دولت نیز در بهبود شاخصه های اقتصادی ایران اهمیت دارد و ممکن است امسال رشد اقتصادی کشور حتی به بیش از 7 درصد نیز برسد.
مشاور اقتصادی رییس جمهوری اظهار داشت: دولت در لایحه بودجه عمرانی و جاری در سال 1395 نسبت به سال 1394 مخارج زیادی داشت و این موضوع نیز می تواند در بهبود تقاضا و رشد اقتصادی در سال 1395 و 96 نیز بسیار تاثیر گذار باشد.
وی بر رشد پایدار اقتصادی تاکید کرد و افزود: رشد اقتصادی کنونی کشور ناشی از استفاده از ظرفیت های خالی اقتصادی است که سبب خواهد شد بدون انجام سرمایه گذاری فعلا رشد اقتصادی کشور محقق شود.
نیلی با اشاره به رشد سرمایه گذاری در کشور اظهار داشت: متاسفانه متوسط رشد سرمایه گذاری از سال 90 تاکنون در کشور منفی بوده و این سبب شده که ما نتوانیم رشد اقتصادی پایدار خود را تداوم بخشیم.
وی گفت: رشد اقتصادی فعلی کشور با استفاده از ظرفیت های خالی محقق شده که قبلا سرمایه گذاری ها آن انجام شده بود اما ما از این سرمایه گذاری ها به نحو مناسب استفاده نکرده بودیم.
چهاردهمین کنفرانس بین المللی مدیریت ششم تا هشتم دی ماه جاری و با حضور صاحب نظران و با محورهایی چون کیفیت، بهره‌وری و تعالی سازمانی، کارآفرینی و حاکمیت شرکتی در مرکز همایش های برج میلاد در حال برگزاری است.

برچسب ها
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط بیشتر