عصر خودرو

مشاور ارشد ترامپ:

رقبای مالی انگلیس از برگزیت به سود خود بهره ببرند

عصر بازار- روزنامه تایمز نوشت:«ویلبر راس» مشاور ارشد «دونالد ترامپ» که بتازگی به عنوان گزینه وزیر بازرگانی در کابینه رئیس جمهوری منتخب آمریکا معرفی شد، از رقبای مالی انگلیس خواست از «فرصت خدادادی» پدید آمده ناشی از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت) به سوده خود بهره ببرند.

رقبای مالی انگلیس از برگزیت به سود خود بهره ببرند
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۳:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصربازار» به نقل از ایرنا، روزنامه انگلیسی امروز در خبری در این باره افزود: راس تاجر میلیاردر آمریکایی و وزیر بازرگانی آینده این کشور، وظیفه مذاکره درباره توافق تجارت آزاد با بریتانیا را برعهده دارد و بنابر این سخنانش نگرانی هایی را درباره احتمال امتیاز گرفتن واشنگتن از انزوای بریتانیا به دنبال خروجش از اتحادیه اروپا افزایش خواهد داد.

برخی از حامیان برگزیت از جمله «دانکن اسمیت» و «جیکوب ریس-موگ» از سیاستمداران حزب محافظه کار انگلیس تاکید کرده اند که کشورشان برای حفظ توافق تجاری با آمریکا به عنوان بزرگترین شریک تجاری انگلیس در موقعیت مناسبی قرار دارد.

ویلبر راس گفت: بریتانیا پس از رای خروج از اتحادیه اروپا با دوره سردرگمی روبرو است و تغییر مکان موسسه ها و فعالیت های تجاری اجتناب ناپذیر است.

وی گفت برگزیت فرصتی برای برخی شهرهای رقیب لندن است و بویژه به فرانکفورت و دوبلین اشاره کرد.

به نوشته رسانه های انگلیسی، راس این سخنان را در جمع سرمایه گذاران قبرسی و به دنبال همه پرسی ژوئن گذشته در انگلیس مطرح کرد.

وی در این دیدار گفت: توصیه می کنم قبرس سیاست های مالی آزادانه تری اعلام کند تا بتواند از خروج اجتناب ناپذیر فعالیت های تجاری بهره بگیرد.

این اظهارات همچنین قبل از انتصابش در کابینه ترامپ مطرح شده است.

به گفته مقامات حزب کارگر انگلیس، اظهارات راس را باید «هشداری مفید» درباره آمادگی سایر کشورها برای امتیاز گرفتن از آسیب پذیری انگلیس قلمداد کرد.

بر اساس این گزارش ، در همه پرسی سوم تیرماه در انگلیس، 51.9 درصد از رای دهندگان با خروج این کشور از اتحادیه اروپا موافقت کردند.

«باراک اوباما» رئیس جمهوری کنونی آمریکا که فرصت چندانی تا پایان دوران ریاست جمهوری اش نمانده است، پیش از همه پرسی اخیر انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا، گفته بود که این تصمیم موجب می شود تا لندن در انتهای صف شریکان تجاری آمریکا قرار بگیرد.

دونالد ترامپ پیش از پیروزیش در انتخابات در گفت وگو با شبکه تلویزیونی «I TV» انگلیس در حمایت از برگزیت گفت: چنانچه انگلیس از اتحادیه اروپا خارج شود، برای تجارت با آمریکا در انتهای صف قرار نمی گیرد.

برچسب ها
پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
دکه مطبوعات
  • شماره ۱۴۴
  • بازار امروز
  • شماره ۱۴۲
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • هفته نامه
  • بازار امروز
  • شماره ۱۳۸
  • بازار اروز
آخرین بروزرسانی ۲۷ روز پیش
آرشیو