عصر خودرو

رییس سازمان بورس عنوان کرد:

فرهنگ سازی در بازار سرمایه رسالت رسانه ای است

صحت اطلاعات، شرط اصلی ماندگاری رسانه ها در بازار سرمایه

عصر بازار- عصر یکشنبه ۵ دی ماه، دکتر شاپور محمدی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار به همراه یاسر فلاح مدیر روابط عمومی و امور بین الملل، دکتر حسن قالیباف مدیر عامل شرکت بورس تهران، دکتر حامد سلطانی نژاد مدیر عامل بورس کالا، دکتر محمدرضا محسنی مدیر عامل سمات، دکتر حسین عبده تبریزی عضو شورای عالی بورس و جمعی دیگر از مدیران ارشد سازمان بورس از مجموعه رسانه ای دنیای اقتصاد بازدید کرد.

فرهنگ سازی در بازار سرمایه رسالت رسانه ای است
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۳:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصربازار» به نقل از سنا، در این بازدید رییس سازمان بورس ضمن قدردانی از مسئولین دنیای اقتصاد و ذکر این نکته که امروز کشورها بیش از هر زمان دیگری به رسانه های تاثیرگذار نیاز دارند، گفت: رسانه ها می توانند در همه حوزه ها از جمله اقتصاد و همچنین بازار سرمایه سطح تحلیل مخاطبین را ارتقا دهند.

دکتر محمدی با بیان اینکه افزایش بازدهی در بازار سرمایه به عمق و سطح تحلیل وابسته است گفت: اگر پایه داد و ستد در بازار سرمایه بر اساس تحلیل های عقلانی، علمی و منطقی باشد بی شک این بازار ماندگار تر و عادلانه تر است.

رییس سازمان بورس عملکرد ناشران، وضعیت صنایع و چشم انداز کلان اقتصادی را مهمترین فاکتورهای یک تحلیل اثر گذار دانست و ابراز امیدواری کرد توجه به عوامل سه گانه فوق در دستور کار همه رسانه ها قرار گیرد.

سخنگوی سازمان بورس تاکید کرد رسانه هایی در بازار سرمایه پایدار خواهند بود که اخبار صحیح منتشر کنند و ادامه داد: در انتشار اخبار، صحت بسیار مهم تر از سرعت است و رسانه هایی که اخبار صحیح منتشر می کنند ماندگار خواهند بود.

دکتر محمدی با ذکر این نکته که توجه به صحت اخبار، مرز و سد انتشار شایعه است گفت: انتشار شایعات علاوه بر اینکه به دیگران آسیب خواهد زد اعتبار رسانه ای را نیز مخدوش می کند.

رییس سازمان بورس تاکید کرد آنچه امروز باید مورد توجه ارکان بازار سرمایه باشد فرهنگ سازی داد و ستد بر اساس تحلیل تخصصی است و این امر با تکیه بر رسانه های جمعی محقق می شود. خرید و فروش در بازار سرمایه باید بر اساس تحلیل صورت گیرد و مسئولیت فرهنگ سازی آن بر دوش رسانه ها است.

سخنگوی سازمان بورس یادآور شد رسانه ها ابزار تبلیغی مدیران نیستند بلکه کارویژه آنها افزایش سطح آگاهی مخاطبین و فرهنگ سازی در همه عرصه ها، از جمله بازار سرمایه است.

دکتر محمدی تصریح کرد سرمایه گذاران طی گذشت زمان تشخیص خواهند داد کدام رسانه ها اخبار صحیح و کدام رسانه ها شایعه منتشر می کنند در نتیجه رسانه ها باید با انتشار اخبار صحیح اعتماد سرمایه گذاران را جلب کنند.

در پایان رییس سازمان بورس از اصحاب رسانه درخواست کرد انتشار اخبار صحیح و قابل اعتماد، پرهیز از شایعات و جلب اعتماد سرمایه گذاران را در دستور کار خود قرار دهند و برای فرهنگ سازی و ارتقای سطح تحلیل سرمایه گذاران تلاش کنند.

برچسب ها
دکه مطبوعات
  • شماره ۱۴۴
  • بازار امروز
  • شماره ۱۴۲
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • هفته نامه
  • بازار امروز
  • شماره ۱۳۸
  • بازار اروز
آخرین بروزرسانی ۲۴ روز پیش
آرشیو