عصر خودرو

احتمال نهایی شدن قرارداد اجاره هواپیما از روسیه

عصر بازار- هیچ یک از شرکت‌های هواپیمایی ایرانی هنوز اقدام رسمی برای خرید هواپیمای مسافرتی سوخو ۱۰۰ روسیه نداشته‌اند اما مذاکراتی برای اجاره چند فروند هواپیما از آنها آغاز شده است.

احتمال نهایی شدن قرارداد اجاره هواپیما از روسیه
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۱:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصربازار» به نقل از ایسنا، علی عابدزاده – رییس سازمان هواپیمایی کشوری – درباره آخرین وضعیت خرید هواپیمای سوخو از سوی شرکت‌های ایرانی، اظهار کرد: همان‌طور که سازمان هواپیمایی پیش از این بارها اعلام کرده هرگونه درخواستی برای خرید و وارد شدن هواپیماهای جدید را بررسی می‌کند تا در صورت نهایی شدن مجوزهای فنی لازم شرایط برای ورود آنها به وجود بیاید.

وی ادامه داد: تاکنون هیچ یک از شرکت‌های ایرانی درخواست رسمی برای خرید هواپیمای سوخو 100 نداشتند و از این‌رو سازمان نیز شرایط آن را در این حوزه بررسی نکرده است.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری از توافق ابتدایی یک شرکت ایرانی برای اجاره چند فروند سوخو100 خبر داد و گفت: سازمان هواپیمایی در مذاکرات برای خرید و اجاره هواپیما به طور مستقیم ورود نمی‌کند و از این‌رو ما اطلاعات جزیی از این فرآیند نداریم، اما ظاهرا یکی از شرکت‌های هواپیمایی ایرانی توافقی برای اجاره چند فروند سوخو انجام داده است.

عابدزاده با بیان این‌که در صورت نهایی شدن این توافق سازمان هواپیمایی بررسی‌های لازم را برای سنجش شرایط این هواپیما انجام می‌دهد، تاکید کرد: هر هواپیمایی‌ که قصد ورود به آسمان ایران را داشته باشد باید مجوزهای فنی لازم را اخذ کند و سازمان شرایط را برای این موضوع فراهم خواهد شد.

بر اساس این گزارش، در طول ماه‌های گذشته شرکت هواپیماسازی سوخو در روسیه بارها اعلام کرده توافق‌هایی برای فروش هواپیما به شرکت‌های ایرانی داشته است که البته تمامی این ادعاها از طرف مقام‌های ایرانی تکذیب شده است.

چند روز قبل اصغر فخریه کاشان – قائم مقام وزیر راه‌آهن – اعلام کرد که هیچ مذاکره‌ای برای خرید سوخو با طرف‌های خارجی نداشته است و اطلاعی نیز از مذاکرات در این زمینه ندارد.

ایران‌ایر در طول روزهای گذشته در دو قرارداد جداگانه خرید 80 فروند بوئینگ و 100 فروند ایرباس را نهایی کرد.

ایران اعلام کرده در یک برنامه 10 ساله نیاز به خرید 500 هواپیمای مسافربری جدید خواهیم داشت.

برچسب ها
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط بیشتر
دکه مطبوعات
  • بازار امروز
  • شماره ۱۳۸
  • بازار اروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • جلد
آخرین بروزرسانی ۳ روز پیش
آرشیو