عصر خودرو

۲۸.۴ میلیون تن پتروشیمی در کشور تولید شد

عصر بازار- معاون طرح و برنامه ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در هفت ماه نخست امسال ۲۸.۴ میلیون تن مواد پتروشیمی با افزایش یک درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته تولید شده است.

۲۸.۴ میلیون تن پتروشیمی در کشور تولید شد
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۰:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصربازار» به نقل از ایرنا، حسین ابویی مهریزی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از متانول کاوه در دیر(dayyer) استان بوشهر افزود: همچنین در این مدت 45 میلیون تن به ارزش 18 میلیارد دلار مواد صنعتی و پتروشیمی به خارج از کشور صادر که از نظر ارزشی 7.3 درصد و از نظر وزنی 37.3 درصد افزایش داشته است.

وی اظهارداشت: در این مدت به بخش صنعت و معدن 78 هزار میلیاردتومان تسهیلات به صورت استمهال و پول جدید داده شده که به دلیل اینکه این بخش پیشتاز اقتصاد، اشتغال زا و تولید ارزش افزوده دارد و بخش مولد کشور است، پیگیر هستیم نظام بانکی سهم بیشتری به این بخش اختصاص بدهد.
معاون طرح و برنامه ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: پارسال 120 هزار میلیارد تومان به بخش صنعت و معدن در قالب استمهال و پول جدید تسهیلات پرداخت شد.
وی در رابطه با طرح های نیمه تمام در بخش صنعت، معدن و تجارت افزود: دغدغه دولت تکمیل طرح های نیمه تمام و بلوکه شده در راستای رونق و اشتغال زایی است که امسال پنج هزار و 400 واحد تولیدی با پیشرفت 60 درصدبه بالا از تعهدات برای بهره برداری است که در 9 ماه نخست سه هزار و 868 واحد با سرمایه گذاری 17هزار میلیارد تومان و اشتغال زایی 55 هزار نفر با انجام 95 درصد از تعهد خود در بخش صنعت معدن و تجارت به بهره برداری رسید.
ابویی مهریزی ادامه داد: در دولت تدبیر و امید 17هزار و200 واحد طرح های ایجابی و توسعه ای با حجم سرمایه گذاری 59 هزار میلیارد تومان و اشتغال زایی 267 هزار نفر به بهره برداری رسیده است.
وی گفت: سیاست کلی این است که از فکر،سرمایه،مدیریت و توان ایرانی با تعامل با دنیا استفاده شود و میزان ارزش افزوده در کشور بالا ببریم.
شهرستان دیر در فاصله 200 کیلومتری جنوب مرکز استان بوشهر واقع است.

برچسب ها
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط بیشتر