عصر خودرو

یک شرکت صربستانی انجام می دهد؛

ساخت ۳۵۰ واگن با منابع مالی خارجی برای ایران

عصر بازار- شرکت واگن سازی «گوشا» صربستان که سالیان دراز با ایران در زمینه واگن سازی همکاری بسیار نزدیک دارد به تازگی با شرکت «مرکز تجارت جهانی» که مالک آن یک ایرانی است در تهران راه های مالی برای ساخت ۲۵۰ واگن مسافری و ۱۰۰ واگن کانتینری بار را مورد بررسی قرار داد.

ساخت ۳۵۰ واگن با منابع مالی خارجی برای ایران
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصربازار» به نقل از ایرنا، مسوولان شرکت واگن سازی گوشا صربستان و شرکت مرکز تجارت جهانی همراه با یک مؤسسه مالی و بیمه که به دعوت شرکت مسافری 'رجا'، 'سمند ریل' و 'ریل سیر کوثر' در ایران اقامت داشتند، در مورد همکاری های ریلی به توافق رسیدند.

  هدف از این سفر بررسی راه های مالی برای ساخت 250 واگن مسافری و 100 واگن کانتینر بار بود که ارزش این پروژها بالغ با 260 میلیون یورو تخمین زده شده و خصوصیت بارز این پروژه در این است که 85 درصد از منابع مالی برای ساخت این پروژه ها از منابع خارجی تامین می شود.
  استانداردهای صنعت ریلی اروپای شرقی به صنایع ریلی ایران منطبق تر از سایر کشورهاست و به همین جهت توافق های انجام شده بین شرکت واگن سازی گوشا صربستان با شرکت های ایرانی می تواند تحول عظیمی را در صنایع ریلی کشورمان رقم بزند.
  «عبدالرحمن صمدی» مدیر شرکت تجاری و سرمایه گذاری مرکز تجارت جهانی نیز پس از بازگشت از سفر یک هفته ای خود به تهران که به عنوان مالک شرکت بزرگ صادر کننده قطعات و واگن های ریلی همراه رئیس شرکت واگن سازی گوشا صربستان در ایران اقامت داشت در گفت و گویی کوتاه  نشست های این دو شرکت با شرکت های ایرانی را بسیار سودمند توصیف کرد.
  وی با اشاره به شرایط مساعد کنونی برای گسترش همکاری ها با ایران گفت: علاقه مندی وافری میان بازرگانان شرکت های مختلف صربستان برای حضور در بازار بزرگ ایران وجود دارد و می توان اقدامات بسیار خوبی را در زمینه های مختلف تجاری به ویژه ریلی انجام داد.
  صمدی توضیح داد: تلاش این شرکت، عرضه محصولات ریلی با استانداردهای بین المللی و اروپایی به ایران و حضور در بازار با شرکت های ایرانی است. در این زمینه اقداماتی جهت حضور شرکت های صربستانی در نمایشگاه های ایران در تابستان امسال انجام شد که بسیار سودمند بود.
  شرکت تجارت و سرمایه گذاری مرکز تجارت جهانی در سال 2015 قراردادهای متعددی را نیز با شرکت واگن سازی گوشا به ارزش بیش از هشت میلیون یورو امضا کرد که برخی از آنها عملی شده است و اکنون پروژه دیگری به ارزش 25 میلیون یورو برای ساخت 27 دستگاه واگن مسافری با سرعت بالای 200 کیلومتر در ساعت نیز در حال انجام است.
  شرکت مرکز تجارت جهانی که صاحب آن ایرانی مقیم صربستان است علاوه همکاری با شرکت گوشا صربستان قراردادهایی را برای همکاری با ایران با دیگر شرکت های اروپایی از جمله از آلمان، فرانسه، اسپانیا، جمهوری چک، لهستان، اسلواکی، رومانی، فدراسیون روسیه و اسلوونی در حال اقدام دارد.

  برچسب ها
  دکه مطبوعات
  • شماره ۱۴۴
  • بازار امروز
  • شماره ۱۴۲
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • هفته نامه
  • بازار امروز
  • شماره ۱۳۸
  • بازار اروز
  آخرین بروزرسانی ۲۲ روز پیش
  آرشیو