عصر خودرو

کارگروه مشترک بیمه و کمیسیون اقتصادی مجلس تشکیل شد

عصر بازار- مدیران ارشد صنعت بیمه و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی شب گذشته بنا به دعوت رئیس کل بیمه مرکزی نشست هم اندیشی برگزار کردند که مهمترین دستاورد آن تشکیل کارگروه مشترک صنعت بیمه و کمیسیون اقتصادی مجلس بود.

کارگروه مشترک بیمه و کمیسیون اقتصادی مجلس تشکیل شد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصربازار» به نقل از تسنیم، عبدالناصر همتی رئیس کل بیمه مرکزی، هدف از برگزاری این نشست را برقراری ارتباط دو سویه و اثر گذار میان صنعت بیمه و مجلس عنوان کرد و اظهارداشت: بسیار خوشحالم که اولین جلسه این نشست در یک فضای کاملا کارشناسی با حضور اعضای کمیسیون اقتصادی برگزار و مسائل مهمی مطرح شد.

  همتی، تشکیل کمیته مشترک صنعت بیمه و کمیسیون اقتصادی مجلس را از مهمترین دستاوردهای این نشست دانست و افزود: این کارگروه می تواند نقش موثری در پیشبرد و توسعه صنعت بیمه ایفا کند.

  در این نشست علاوه بر رئیس کل و اعضای هیأت عامل بیمه مرکزی، مدیران عامل شرکت های بیمه، دبیر کل سندیکای بیمه گران ایران و مدیرعامل صندوق تامین خسارت های بدنی و برخی از مدیران ارشد شرکت های بیمه حضور داشتند.

  در ادامه این نشست محمدرضا پورابراهیمی داورانی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: علاقمندیم برای توسعه صنعت بیمه تعاملات لازم را با مدیران این صنعت انجام دهیم تا مشکلات صنعت بیمه رفع شود و باید رویکردی همه جانبه اتخاذ شود تا در زمینه های مختلف مشکلات صنعت بیمه ارزیابی و رفع شود البته در این زمینه مجلس قانونی در رابطه با بیمه شخص ثالث مصوب کرد که سهم عمده ای می تواند در رفع برخی از مسائل داشته باشد.

  وی ادامه داد: تعامل و همکاری صنعت بیمه با کمیسیون اقتصادی باعث می شود از ظرفیت مجلس در ارتقاء صنعت بیمه استفاده شود.

  پورابراهیمی افزود: باید ساختارها اصلاح شود و مردم از میزان ریسک شرکت های بیمه ای اطلاع داشته باشند، همچنین به رتبه بندی شرکت های بیمه ای و حضور بیمه های خارجی توجه شود.

  وی با اشاره به لزوم توجه به نرخ‌های بازده سرمایه‌گذاری در صنعت بیمه افزود: باید نظارت در خصوص مسائل شرکت های بیمه‌ای موثر باشد و به موضوع شفافیت در این صنعت بیشتر پرداخته شود.

  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: کمیسیون اقتصادی مجلس آمادگی لازم را برای رفع چالش‌های صنعت بیمه دارد تا زمینه ارائه خدمات بهتر به مردم فراهم شود.

  پورابراهیمی در پایان گفت: با تشکیل کارگروه مشترک کمیسیون اقتصادی مجلس و صنعت بیمه زمینه برای رفع مشکلات فراهم می شود.

  در ادامه اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس نظرات و سوالات خود را از مدیران ارشد بیمه بیان کردند که تقویت نظارت بر شرکت‌های بیمه، اهمیت توجه به صنعت بیمه، لزوم ارائه گزارش نحوه هزینه کرد عوارض دریافتی از بیمه ها، حل مشکلات صنعت بیمه و بررسی عدم مطابقت محصولات بیمه ای با نیازهای جامعه، تاکید بر لزوم توجه به موضوع نوآوری در صنعت بیمه، توجه به مدیریت ریسک با رویکرد پیشگیری از حوادث، نیاز به بازنگری در قوانین صنعت بیمه، تقویت پایگاه داده ها، اعمال حاکمیت شرکتی در شرکت های بیمه، استفاده از ظرفیت های قانونی در بخش های مختلف اقتصادی، تقویت فرهنگ سازی برای توسعه صنعت بیمه از مهمترین آنها بود.

  گفتنی است در ابتدای این جلسه رئیس کل بیمه مرکزی گزارشی از عملکرد صنعت بیمه به نمایندگان عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ارائه داد و در پایان دبیر کل سندیکای بیمه گران و مدیران عامل شرکت های بیمه نیز دیدگاه های خود را بیان کردند و به سوالات نمایندگان مجلس پاسخ دادند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز ۱۵۳
  • بازار امروز
  • شماره ۱۴۹ هفته نامه
  آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
  آرشیو