عصر خودرو

توسعه روابط بیمه‌ای ایران با شرکت لویدز

عصر بازار- در دیدار رئیس کل بیمه مرکزی با مدیرعامل شرکت بیمه لویدز بر افزایش سطح همکاری‌ها تاکید شد.

توسعه روابط بیمه‌ای ایران با شرکت لویدز
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصربازار»  به نقل از روابط عمومی بیمه مرکزی، عبدالناصر همتی رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای مذاکره با بیمه‌گران اروپایی لندن و مونیخ به اروپا سفر کرد و روز جمعه با رئیس کل لویدز لندن دیدار و گفتگو کرد.

  در این دیدار همتی با اشاره به فعالیت لویدز در بازار بیمه ایران قبل از تحریم خصوصا در مورد بیمه اتکایی هواپیما و نیز با تاکید بر برنامه‌های توسعه اقتصادی کشور و گسترش صنعت بیمه در ایران، حضور لویدز لندن در پوشش های اتکایی و ریسک های مهم کشور را با اهمیت دانست.

  اینگا بل (INGA BEALE) مدیرعامل شرکت لویدز لندن نیز با اشاره به فعالیت گذشته لویدز در بازار ایران، علاقه مندی سندیکاهای بیمه گران لویدز به فعالیت در بازار ایران را مورد تاکید قرار داد و گفت: درحال حاضر 110سندیکاى بیمه درلویدز فعالند.

  وی با اشاره به مشکل موجود در سیستم بانکی، ضرورت پیگیری حل مشکل  بانکی جهت نقل و انتقال پول در صنعت بیمه را یک امر مهم دانست.

  مدیرعامل شرکت لویدز در پاسخ به درخواست رئیس کل بیمه مرکزی مبنی بر تشکیل کمیته‌ای برای بررسی و ایجاد زمینه فعالیت سندیکای بیمه گران لویدز در مناطق آزاد ایران، مقرر کرد دو تن از مدیران بین الملل لویدز برای مذاکره با مدیران بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران به ایران سفر کنند.

  ملاقات رئیس کل بیمه مرکزی با مدیرعامل شرکت لویدز بعد از 12 سال رخ می‌دهد و آخرین بار همتی 12 سال پیش با رئیس کل لویدز دیدار کرده بود.

  لازم به ذکر است، بیمه لویدز فعالیت خود را در قرن هفدهم میلادی (سال 1688) از قهوه خانه‌ای ساده در لندن که آن زمان یکی از اصلی ترین مراکز فروش بیمه کالا و کشتی بود، آغاز کرد.

  اکنون لویدز شرکت خدمات مالی بریتانیایی است که به‌عنوان کارگزار بیمه، در زمینه ارائه خدمات بیمه، بیمه اتکایی، بیمه عمر، مبادلات اوراق قرضه و مدیریت ریسک فعالیت می‌کند و بیش از 2500 شعبه در سراسر جهان دارد.

  این نهاد موفق به حفظ رتبه A+ از شرکت رتبه‌بندی S&P در سال 2015 شد. با توجه به مجموع دارایی‌های این شرکت که معادل 32.19 میلیارد یورو است، برای شش ماهه نخست 2016 سود عملیاتی 1.77 میلیارد یورو را ثبت رساند. ناخالص حق بیمه در همین دوره 20.87 میلیارد یورو برآورد شده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • بازار امروز ۱۵۳
  • بازار امروز
  • شماره ۱۴۹ هفته نامه
  آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
  آرشیو