عصر خودرو

مدیرکل سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری کشور خبر داد:

از ورود سرمایه‌گذاری خارجی استقبال می شود

عصر بازار- مدیرکل سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری کشور از مصوب شدن ۲ و نیم میلیارد دلار پروژه‌ های سرمایه‌ گذاری در جلسه هفته قبل این سازمان خبر داد.

از ورود سرمایه‌گذاری خارجی استقبال می شود
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصربازار» به نقل از سنا، مدیرکل سرمایه ‌گذاری خارجی، قوانین اجرایی در مناطق آزاد و کیش را مشوق سرمایه ‌گذاران داخلی و خارجی خواند.

  احمد جمالی، در نشست تخصصی بررسی فرصت‌ های سرمایه‌ گذاری در کیش با اشاره به اهمیت جذب سرمایه‌ گذاری به‌ خصوص در بخش‌ خارجی گفت: قطعاً در هر کسب ‌و کاری سه مؤلفه زمان، هزینه و منابع بسیار مهم است.

  به گفته وی صدور کلیه مجوز های مرتبط با کسب ‌و کار برای سرمایه ‌گذاران خارجی هیچ‌ گونه هزینه‌ ای در برندارد و برای کاهش زمان صدور مجوز نیز نهایت تلاش انجام‌ شده تا متقاضیان حداکثر طی 45 روز بتوانند مجوزات را اخذ کنند.

  مدیرکل سرمایه ‌گذاری خارجی گفت: زمانی که در چارچوب قانون برای انجام فعالیت شرکت‌ های سرمایه ‌گذاری خارجی مشخص ‌شده، بالغ بر 45 روز است.

  جمالی با اشاره به اینکه هیات سرمایه‌ گذاری خارجی سه‌شنبه هر هفته جلساتی جهت پذیرش سرمایه‌ گذاری خارجی دارد گفت: در جلسه هفته گذشته بیش از 2 و نیم میلیارد دلار پروژه‌ های سرمایه‌ گذاری در حوزه‌ های مختلف مصوب شد، همچنین برای سه‌شنبه آینده نیز بیش از 3 میلیون دلار پروژه در حوزه‌ های سلامت، زیرساخت و حوزه‌ های صنعتی برای حضور در این جلسه اعلام آمادگی کرده‌اند لذا من معتقدم که با چنین وضعیتی شرایط برای سرمایه‌ گذاری خارجی در کشور بسیار فراهم است.

  وی ادامه داد: شرایطی که امروز در کشور داریم و میزان رجوع سرمایه‌ گذاران برای ورود به کشور و آغاز فعالیت در مقیاس با سال‌ های گذشته بسیار متفاوت است.

  مدیرکل سرمایه‌ گذاری خارجی با اشاره حل مشکلات سرمایه‌ گذاران برای ورود سرمایه و خروج آن بیان کرد: نکته مهم این است که امروز ورود و خروج سرمایه برای سرمایه‌ گذاران خارجی هیچ مشکلی ندارد تا جایی که مدت‌ ها است که بانک‌ ها برای ورود سرمایه مقادیر زیادی ارز وارد کشور کرده‌اند.

  جمالی مسئله خروج ارز از کشور را نیز حل شده خواند و گفت: امروز برای خروج ارز از کشور توسط سرمایه‌ گذاران نیز مشکلی وجود ندارد تا جایی که هفته گذشته یک شرکت سرمایه‌ گذار پس از درخواست انتقال سود و موافقت انجام شد، سود سرمایه خود را خارج کرد.

  جمالی ادامه داد: ما در بخش سرمایه‌ گذاری‌ های خارجی  از طرح‌ های سرمایه‌ گذاران برای فعالیت در ایران استقبال می‌کنیم و طرح‌ های سرمایه‌ گذاری استان‌ های مختلف را جمع‌آوری کرده و بر روی سایت سازمان قرار داده‌ایم. علاقه‌ مندان می‌ توانند از بخش‌ های پیشنهادی ما بهره‌مند شوند و در این زمینه‌ ها سرمایه‌ گذاری کنند.

  در پایان مدیرکل سرمایه‌ گذاری خارجی تصریح کرد: تملک زمین برای سرمایه‌ گذاری در کنار معافیت‌ های مالیاتی و مواردی ازاین‌ دست ازجمله مشوق‌ هایی است که دولت در بخش‌ های مالی و غیر مالی برای سرمایه‌ گذاران تدارک دیده است لذا می‌ توان گفت که ایران در مقایسه با سایر مناطق آزاد دنیا، تسهیلات بسیار زیادی را برای سرمایه‌ گذاران تدارک دیده است.

  وی تاکید کرد قطعاً واگذاری زمین تحت عنوان شخصی در مناطق آزاد ممنوع است اما این در قالب تأسیس یک سرمایه‌ گذاری واگذاری زمین، به‌ عنوان مشوق انجام می‌شود.

  برچسب ها
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
  دکه مطبوعات
  • شماره ۱۴۴
  • بازار امروز
  • شماره ۱۴۲
  • بازار امروز
  • بازار امروز
  • هفته نامه
  • بازار امروز
  • شماره ۱۳۸
  • بازار اروز
  آخرین بروزرسانی ۲۷ روز پیش
  آرشیو