عصر خودرو

سازمان بورس خبر داد

ارزش افزایش سرمایه شرکت‌ها در شش ماه امسال به ۱۰ تریلیون تومان رسید

عصر بازار- سازمان بورس و اوراق بهادار از صدور ۸۵ مجوز افزایش سرمایه و انتشار اوراق اجاره، رهنی و مرابحه طی شش ماه نخست امسال خبر داده است.

ارزش افزایش سرمایه شرکت‌ها در شش ماه امسال به ۱۰ تریلیون تومان رسید
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصربازار» به نقل از فارس، اطلاعات دریافتی از سازمان بورس و اوراق بهادار حاکی است، طی شش ماه نخست امسال 78 شرکت مجوز افزایش سرمایه دریافت کرده‌اند.

  در عین حال سازمان بورس با دو درخواست تاسیس شرکت، سه مورد انتشار اوراق اجاره و دو مورد انتشار اوراق رهنی و مرابحه نیز موافقت کرده است.

  بر اساس این گزارش مبلغ کل مجوزهای ارایه شده به شرکت‌های سهامی عام برای انجام افزایش سرمایه طی شش ماه سال مالی 95 معادل 9 هزار و 563 میلیارد و 400 میلیون تومان بوده است.

  معاونت نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس در این ارتباط اعلام کرده که بر اساس مجوزهای صادر شده 56 درصد افزایش سرمایه ها از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی و مابقی از محل سود انباشته و اندوخته‌ها و مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها تامین شده است.

  بر اساس این گزارش، از مجموع 78 شرکت سهامی عام ثبت شده نزد سازمان بورس که با درخواست افزایش سرمایه آنها موافقت شده، مبلغ 5 هزار و 399 میلیارد و 477 میلیون تومان از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی؛ یک هزار و 839 میلیارد و 444 میلیون و یکصد هزار تومان از محل سود انباشته و یک هزار و 32 میلیارد و 550 میلیون تومان از محل اندوخته ها و در نهایت یک هزار و 292 میلیارد و 428 میلیون و 700 هزار تومان از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها بوده است.

  در بازار بدهی‌ها اما ارزش انتشار تعداد سه مورد اوراق اجاره که مجوز آن به موافقت سازمان بورس رسیده بالغ بر 461 میلیارد و 850 میلیون تومان بوده است.

  ارزش یک مورد اوراق رهنی و اوراق مرابحه نیز در این دوره به ترتیب بالغ بر 300 میلیارد تومان و یکصد میلیارد تومان بوده است.

  موافقت با انتشار سهام دو شرکت در شرف تاسیس اعتباری ثامن و بیمه حکمت صبا نیز در نیمه اول امسال به ترتیب 300 میلیارد تومان و 250 میلیارد تومان بوده است.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر