عصر خودرو

مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران ‌خبر داد

تبدیل قرارداد کوتاه‌مدت فروش نفت به قرارداد بلند‌مدت

عصر بازار- مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران از تداوم صادرات نفت خام به اروپا خبر داد و گفت: در تلاش هستیم قراردادهای تک محموله صادرات نفت به اروپا را به قراردادهای بلندمدت تبدیل کنیم.

تبدیل قرارداد کوتاه‌مدت فروش نفت به قرارداد بلند‌مدت
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۳:۰۰

  به گزارش‌ پایگاه خبری «عصربازار» به نقل از روابط عمومی وزارت نفت، سیدمحسن قمصری از تداوم صادرات نفت خام به اروپا خبر داد و بیان کرد: در تلاش هستیم قراردادهای تک محموله صادرات نفت به اروپا را به قراردادهای بلندمدت تبدیل کنیم.

  مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران با بیان این که صادرات بیش از 600 هزار بشکه نفت ایران به مقصد اروپا به صورت مداوم در حال انجام است، درباره این که آیا مشتری جدیدی به مشتریان اروپایی نفت ایران افزوده شده است؟ اظهار کرد: صادرات نفت به اروپا هم اکنون به همان شرکتهای که قرارداد با آنها به امضاء رسیده است، انجام می شود.

  به گفته وی، ایران در تلاش است قراردادهای تک محموله با کشورهای اروپایی را به قراردادهای بلندمدت تبدیل کند.

  شرکت‌هایی از ایتالیا (ساراس)، اسپانیا (رپسول) و یونان (هلنیک)، فرانسه (توتال)، انگلیس (شل) پس از تحریم‌های ایران، قرارداد فروش نفت با ایران امضا کردند، بخشی از قرارداد با این شرکت‌ها به صورت تک محموله و برخی به صورت بلندمدت است.

  ایران پس از لغو تحریم‌ها در ماه ژانویه گذشته تلاش کرده است سهم از دست رفته خود را در بازارهای جهانی احیا کند و از آن زمان تا کنون موفق شده است صادرات نفت خود را به بیش از دو برابر برساند.

  میزان صادرات نفت ایران هم اکنون بیش از ٢ میلیون بشکه در روز است و بازستاندن سهم از دست رفته در بازارهای اروپا یکی از اهداف ایران برای افزایش سهم خود در بازار است اگر چه بزرگترین مشتریان نفت ایران در آسیا حضور دارند و اولویت ایران برای بشکه های صادراتی، بازار آسیا است.

  مدیرامور بین الملل شرکت ملی نفت ایران درخصوص صادرات نفت به هند هم گفت: ایران 360 هزار بشکه قرارداد صادرات نفت خام به هند دارد که هم اکنون این کشور بیش از 390 هزار بشکه به صورت روزانه از ایران برداشت می کند.

  واردات نفت چهار کشور واردات نفت آسیا از ایران در ماه ژوئن امسال، نسبت به مدت مشابه پارسال بیش از ٤٧ درصد افزایش یافته است.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر