عصر خودرو

قیمت طلای جهانی کاهش یافت

عصر بازار- قیمت طلا امروز چهارشنبه (۱۵ می) در آستانه انتشار داده‌های کلیدی تورم در ایالات‌متحده که می‌تواند بینشی از مسیر نرخ بهره فدرال رزرو ارائه دهد، کاهش یافت.

قیمت طلای جهانی کاهش یافت
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایسنا، هر اونس طلا با 0.1 درصد کاهش به 2355 دلار و 24 سنت رسید. قیمت شمش در روز سه‌شنبه یک درصد افزایش یافت. معاملات آتی طلای آمریکا در 2361 دلار و 10 سنت ثابت ماند.

  تمرکز بازارها روی داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده ایالات‌متحده خواهد بود. قیمت‌های تولیدکننده ایالات‌متحده در ماه آوریل بیش از حد انتظار افزایش یافت و در میان افزایش شدید هزینه‌های خدمات و کالاها، نشان داد که تورم در اوایل سه‌ماهه دوم همچنان بالا بوده است.

  در همین حال، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو گفت که انتظار دارد تورم آمریکا تا سال 2024 مانند سال گذشته به کاهش خود ادامه دهد و اشاره کرد که بعید است فدرال رزرو مجبور به افزایش مجدد نرخ بهره شود.

  لورتا مستر، رئیس فدرال رزرو کلیولند گفت که برای فدرال رزرو مناسب بود که نرخ بهره را ثابت نگه دارد زیرا منتظر شواهدی مبنی بر کاهش بیشتر فشارهای قیمتی است. کاهش نرخ بهره هزینه فرصت نگهداری طلای بدون بازده را کاهش می‌دهد.

  طبق گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای نقره با 0.2 درصد کاهش به 28.52 دلار در هر اونس رسید، پلاتین با 1.6 درصد افزایش به 1047دلار و 73 سنت و پالادیوم با 0.9 افزایش به 986.15 دلار رسید.

  برچسب ها