عصر خودرو

دلار ثابت ماند، طلا رو به کاهش گذاشت

عصر بازار- قیمت طلا امروز (سه‌شنبه) تغییر چندانی نداشت و نزدیک به پایین‌ترین سطح دو ماهه خود باقی ماند، زیرا خوش‌بینی نسبت به توافق سقف بدهی آمریکا و دلار ثابت جذابیت این فلز را کاهش داد.

دلار ثابت ماند، طلا رو به کاهش گذاشت
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصربازار» به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت 5 و 49 دقیقه صبح به وقت شرقی با 2.5 درصد افزایش به 1945 دلار و 50 سنت رسید که فاصله چندانی با پایین ترین سطح دو ماهه روز جمعه نداشت و قیمت طلای آمریکا نیز با 0.13 درصد افزایش به 1946 دلار و 50 سنت رسید.

  شاخص دلار ثابت ماند و باعث شد که شمش برای دارندگان ارزهای دیگر جذابیت کمتری داشته باشد.

  جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه گفت که نسبت به چشم‌انداز تصویب توافق سقف بدهی با کوین مک‌کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا احساس خوبی دارد. با این حال، تعداد معدودی از قانونگذاران جمهوری خواه اظهارکردند که با توافقی برای افزایش سقف بدهی 31.4 تریلیون دلاری مخالفت خواهند کرد. اکنون تمرکز بر تصویب این توافق از طریق کنگره قبل از 5 ژوئن است.

  نیل کشکاری، رئیس بانک فدرال رزرو مینیاپولیس، پس از عبور از بحران مالی سال 2008، نگران خطرات سیستمیک است اما اکنون، به عنوان یک سیاست‌گذار پولی ایالات‌متحده، او بیشتر نگران تورم است.

  بر اساس گزارش رویترز، بازارها در حال حاضر با احتمال 42.7 درصدی قیمت گذاری شده‌اند که فدرال‌رزرو نرخ‌های خود را در ماه ژوئن حفظ کند.

  در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با 0.2 درصد کاهش به 23.15 دلار رسید، در حالی که پلاتین 0.2 درصد افزایش یافت و به 1027 دلار و دو سنت رسید و پالادیوم با 1.2 درصد افزایش به 1431 دلار و 71 سنت رسید.

  برچسب ها