عصر خودرو

طلای جهانی دوباره ۲۰۰۰ دلاری خواهد شد؟

عصر بازار- قیمت طلا و نقره در اوایل معاملات روز جمعه و پیش از تعطیلی بازار آمریکا، پس از رسیدن طلا به پایین‌ترین سطح ۹ هفته اخیر و رسیدن نقره به کف دو ماهه خود تقویت شد.

طلای جهانی دوباره ۲۰۰۰ دلاری خواهد شد؟
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایسنا، ضعیف‌تر شدن شاخص دلار آمریکا و کاهش بازدهی خزانه‌داری آمریکا پیش از تعطیلی بازار به‌طور ملایمی به افزایش‌ در بازار فلزات کمک کرد. طلای ژوئن با 8.7 دلار افزایش به 1952 دلار و 40 سنت و نقره جولای 0.39 دلار به 23.3 دلار رسید.

  بازارهای سهام آسیایی و اروپایی یک شبه درهم آمیختند و شاخص‌های سهام ایالات‌متحده اندکی بالاتر بودند. نگرش معامله‌گران و سرمایه‌گذاران برای پایان هفته معاملاتی اندکی خوش‌بین بود زیرا گزارش‌هایی مبنی بر این بود که قانون‌گذاران آمریکایی در حال نزدیک‌تر شدن به توافقی برای افزایش سقف بدهی دولت ایالات‌متحده هستند.

  وال استریت ژورنال گزارش داد که رهبران جمهوری خواه و دموکرات اختلافات خود را کاهش داده‌اند و قانونگذاران امیدوارند هفته آینده شاهد تصویب یک توافق در کنگره باشند. درآمد شخصی در ایالات‌متحده نسبت به مارس 0.4 درصد افزایش و شاخص قیمت اصلی هزینه‌های مصرف شخصی نسبت به سال قبل 4.6 درصد افزایش یافته است.

  بازارهای خارجی شاهد ضعیف‌شدن شاخص دلار آمریکا پس از یک عقب نشینی از رسیدن به بالاترین سطح دو ماهه در روز پنجشنبه بودند و بازده اوراق 10 ساله خزانه داری ایالات‌متحده به 3.783 درصد رسید.

  قیمت‌ طلا یک شبه به پایین‌ترین حد 9 هفته اخیر رسیدند و در نمودار روند نزولی قرار دارند. هدف صعودی بعدی قیمت بولز این است که در معاملات آتی ژوئن بالاتر از مقاومت در 2000 دلار باشد. هدف بعدی قیمت نزولی این است که قیمت‌های آتی را به پایین‌تر از پشتیبانی فنی قوی در 1900 دلار برساند.

  بر اساس گزارش کیتکونیوز، قیمت نقره نیز یک شبه به پایین‌ترین حد دو ماه اخیر رسیدند و در نمودار روزانه روند کاهشی پیدا کردند. هدف صعودی بعدی قیمت آتی جولای بالاتر از مقاومت فنی جامد در 24.5 دلار است. هدف بعدی قیمت نزولی زیر سطح حمایت ثابت در 22 دلار است.

  برچسب ها