عصر خودرو

طلای جهانی در مسیر سومین کاهش هفتگی

عصر بازار- طلا در روز جمعه و پیش از تعطیلی بازار، در حالی که معامله‌گران پیشرفت مذاکرات سقف بدهی آمریکا و مسیر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را ارزیابی کردند، از پایین‌ترین رقم دو ماه اخیر افزایش یافت و در مسیر سومین کاهش هفتگی متوالی قرار گرفت.

طلای جهانی در مسیر سومین کاهش هفتگی
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا پیش از تعطیلی بازار به 1946 دلار و 20 سنت رسید و قیمت طلا در بازار معاملات آمریکا نیز به 1947 دلار و 20 سنت رسید.

  کاخ سفید و جمهوری‌خواهان کنگره قصد دارند آخرین اقدامات را برای افزایش سقف بدهی برای دو سال انجام دهند. قیمت طلا به پایین‌ترین سطح دو ماه اخیر خود یعنی 1936 دلار و 59 سنت رسید و قرار است 1.7 درصد در هفته کاهش یابد.

  تای وونگ، تاجر مستقل فلزات مستقر در نیویورک گفت: علیرغم نشانه‌های مثبت، توافق بدهی قبل از ژوئن آسان نخواهد بود.

  شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی که فدرال رزرو برای هدف تورم 2 درصدی خود دنبال می‌کند، پس از افزایش 4.2 درصدی در ماه مارس، در 12 ماه منتهی به آوریل 4.4 درصد افزایش یافت.

  معامله‌گران شرط‌بندی می‌کنند که فدرال رزرو یازدهمین افزایش متوالی نرخ بهره را در ماه ژوئن ارائه خواهد کرد که این موضوع جذابیت طلای بدون بهره را از بین می‌برد.

  بازدهی 10 ساله خزانه‌داری و شاخص دلار نزدیک به بالاترین سطح خود از اواسط ماه مارس تاکنون در نوسان و هر دو در مسیر سومین افزایش هفتگی متوالی خود قرار دارند.

  بر اساس گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با 1.9 درصد افزایش به 23.23 دلار رسید و برای سومین افت هفتگی متوالی در مسیر قرار گرفت. پلاتین با 0.2 درصد افزایش به 1022 دلار و 43 سنت رسید، در حالی که پالادیوم 0.6 درصد افزایش یافت و به 1425 دلار و 61 سنت رسید.

  برچسب ها