عصر خودرو

چهارشنبه، سوم خرداد ماه

ماندگاری شاخص بورس بر مدار صعود با رشد ۱۵ هزار واحدی

عصر بازار- شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز (چهارشنبه، سوم خرداد ماه) با ۱۵ هزار و ۱۶۴ واحد افزایش در ارتفاع ۲ میلیون و ۳۴۵ هزار واحدی ایستاد.

ماندگاری شاخص بورس بر مدار صعود با رشد ۱۵ هزار واحدی
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایرنا، شاخص هم‌وزن با یک هزار و 766 واحد افزایش به 792 هزار و 906 واحد و شاخص قیمت با یک هزار و 35 واحد رشد به 464 هزار و 637 واحد رسید.

  امروز در معاملات بورس تهران، بیش از 12 میلیارد و 303 میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش 98 هزار و 618 میلیارد ریال معامله شد.

  پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با سه هزار و 22 واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با 2 هزار و 953 واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با یک هزار و 789 واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با یک هزار و 778 واحد و نفت و گاز و پتروشیمی تأمین (تاپیکو) با یک هزار و 623 واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

  در مقابل معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با 735 واحد، بانک ملت (وبملت) با 717 واحد، ایران خودرو (خودرو) با 523 واحد و ملی صنایع مس ایران (فملی) با 487 واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

  بر پایه این گزارش، امروز پرداخت الکترونیک پاسارگاد (پی‌پاد)، بانک ملت (وبملت)، ایران خودرو (خودرو)، پالایش نفت تهران (شتران)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) و سایپا (خساپا) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

  گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه 2 میلیارد و 173 میلیون برگه سهم به ارزش 11 هزار و 121 میلیارد ریال دادوستد شد.

  آخرین وضعیت شاخص فرابورس

  شاخص فرابورس نیز امروز چهار واحد کاهش داشت و به 29 هزار و 492 واحد رسید.

  در این بازار بیش از هفت میلیارد و 149 میلیون برگه سهم و اوراق مالی دادوستد شد و تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از 393 هزار و 880 نوبت بود.

  پلیمر آریاساسول (آریا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، والایش نفت لاوان (شاوان) و صنعتی مینو (غصینو) تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.

  در مقابل سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، آهن و فولاد غدیر ایرانیان (فغدیر) و ایران خودرو دیزل (خاور) با تاثیر منفی بر این شاخص همراه بودند.

  برچسب ها
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • بازار امروز ۳۷۲
    • بازار امروز ۳۷۱
    • بازار امروز ۳۷۰
    • بازار امروز ۳۶۹
    • بازار امروز ۳۶۸
    • بازار امروز ۳۶۷
    • بازار امروز ۳۶۶
    • بازار امروز ۳۶۵
    • بازار امروز ۳۶۴
    آخرین بروزرسانی ۳ روز پیش
    آرشیو