عصر خودرو

معاون وزیر صمت خبر داد

رشد ۸ درصدی اشتغال در بخش صنعت کشور

عصر بازار- معاون وزیر صمت گفت: در حال حاضر در کشور بیش از هشت میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در بخش صنعت مشغول به کار هستند که نشان می دهد در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰ رشد هشت درصدی در این زمینه داشتیم.

رشد ۸ درصدی اشتغال در بخش صنعت کشور
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصربازار» به نقل از ایسنا، محمدمهدی برادران امروز در حاشیه بازدید از واحدهای صنعتی شهر رشت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هدف گذاری امسال وزارت صنعت، معدن و تجارت تدوام رشد سریع تولید است، اظهار کرد: در سال گذشته جامعه صنعتی کشور با همراهی جامعه کارگری موفق به رشد اشتغال در بخش صنعت شد و استمرار این موفقیت مستلزم آن است که مردم هم بیش از پیش از تولید ملی حمایت کنند.

  وی افزود: رشد تولید در بخش صنعت سال گذشته هشت درصد بود که این میزان رشد نسبت به سال های گذشته قابل توجه است.

  معاون صنایع عمومی وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: یکی از بخش های که رشد خوبی در حوزه صنعت داشت مجموعه واحدهایی بودند که تولیداتشان با قاچاق کالا مقابله می کرد و در حوزه محصولاتی مانند کولرگازی شاهد رشد تولید 45 درصدی هستیم.

  برادران ادامه داد: اقبال مردم به کالاهای داخلی بیشتر شده است و ما برآنیم ضمن حفظ اشتغال، کالای با کیفیت داخلی در اختیار مردم قرار بگیرد. در بسیاری از واحدها جامعه کارفرمایی علاقمند هستند که از ظرفیت کاری بیشتری برخوردار شوند؛ این در حالی است که در برخی از شهرها با کمبود کارگر متخصص مواجه هستیم و لذا برای رفع این مشکل از ظرفیت فنی و حرفه ای استفاده خواهیم کرد.

  وی گفت: در حال حاضر در کشور بیش از هشت میلیون و 300 هزار نفر در بخش صنعت مشغول به کار هستند که نشان می دهد در سال 1401 نسبت به سال 1400 رشد هشت درصدی در این زمینه داشتیم؛ البته واحدهایی بودند که به دلیل شرایط زیرساختی و یا نواسات فصلی این رشد را نداشتند.

  معاون وزیر صمت اضافه کرد: با توجه به اینکه فصل بهار شرایط آب و هوایی مناسب برای کار است، در حال برنامه ریزی هستیم تا تعطیلات فصل بهار از جمله فروردین ماه را در فصل های تابستان و زمستان جایگزین کنیم؛ به این ترتیب در زمان اوج مصرف انرژی در زمستان و تابستان شاهد کم کار شدن برخی از واحدای صنعتی نخواهیم بود.

  برچسب ها