عصر خودرو

شنبه ۲۷ اسفند؛

رکورد شکنی رشد شاخص بورس و ورود به کانال ۱.۹ میلیونی

عصر بازار- شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز (شنبه، ۲۷ اسفندماه) با ۸۴ هزار واحد افزایش در ارتفاع یک میلیون و ۹۰۵ هزار واحدی ایستاد.

رکورد شکنی رشد شاخص بورس و ورود به کانال ۱.۹ میلیونی
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایرنا، شاخص هم‌وزن با 21 هزار و 289 واحد افزایش به 575 هزار و 479 واحد و شاخص قیمت با 12 هزار و 588 واحد رشد به 340 هزار و 289 واحد رسید.

  امروز در معاملات بورس تهران، بیش از 17 میلیارد و 685 میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش 120 هزار و 430 میلیارد ریال معامله شد.

  همچنین ملی صنایع مس ایران (فملی) با 9 هزار و 238 واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با 6 هزار و 478 واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با چهار و 844 واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با سه هزار و 171 واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با سه هزار و 117 واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با سه هزار و 53 واحد و شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با 2 هزار و 607 واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

  در مقابل کارخانجات تولیدی شهید قندی (بکام) با 16 واحد، فیبر ایران (چفیبر) با 11 واحد و تامین ماسه ریخته گری (کماسه) با 10 واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شد.

  بر پایه این گزارش، امروز نماد شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، بانک ملت (وبملت)، ایران خودرو (خودرو)، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو (خگستر)، سایر اشخاص بورس انرژی (انرژی 3)، زامیاد (خزامیا) و پالایش نفت بندرعباس (شبندر) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

  گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه 2 میلیارد و 359 میلیون برگه سهم به ارزش هشت هزار و 833 میلیارد ریال دادوستد شد.

  آخرین وضعیت شاخص فرابورس

  شاخص فرابورس نیز امروز بیش از 806 واحد افزایش داشت و به 23 هزار و 890 واحد رسید.

  در این بازار بیش از هفت میلیارد و 389 میلیون برگه سهم و اوراق مالی دادوستد شد و تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از 306 هزار و 235 نوبت بود.

  پلیمر آریاساسول (آریا)،سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، آهن و فولاد غدیر ایرانیان (فغدیر)، پتروشیمی تندگویان (شگویا) و شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا) تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.

  همچنین توکاریل (توریل) و مبین وان کیش (اوان) با تاثیر منفی بر این شاخص همراه بودند.

  برچسب ها
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • بازار امروز ۳۷۲
    • بازار امروز ۳۷۱
    • بازار امروز ۳۷۰
    • بازار امروز ۳۶۹
    • بازار امروز ۳۶۸
    • بازار امروز ۳۶۷
    • بازار امروز ۳۶۶
    • بازار امروز ۳۶۵
    • بازار امروز ۳۶۴
    آخرین بروزرسانی ۳ روز پیش
    آرشیو