عصر خودرو

چهارشنبه ۲۴ اسفند؛

افزایش شتاب در رشد شاخص بورس

عصر بازار- شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز (چهارشنبه، ۲۴ اسفندماه) با ۳۸ هزار واحد افزایش در ارتفاع یک میلیون و ۸۲۰ هزار واحدی ایستاد.

افزایش شتاب در رشد شاخص بورس
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایرنا، شاخص هم‌وزن با 13 هزار و 157 واحد افزایش به 554 هزار و 190 واحد و شاخص قیمت با هفت هزار و 781 واحد رشد به 327 هزار و 738 واحد رسید.

  امروز در معاملات بورس تهران، بیش از 15 میلیارد و 373 میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش 94 هزار و 472 میلیارد ریال معامله شد.

  همچنین معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با 2 هزار و 737 واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با 2 هزار و 242 واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با یک هزار و 992 واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با یک هزار و 354 واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با یک هزار و 319 واحد و نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و 312 واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

  در مقابل توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) با 325 واحد، ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس (زپارس) با 26 واحد، قند مرودشت (قمرو) با 24 واحد و دشت مرغاب (غدشت) با 21 واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شد.

  بر پایه این گزارش، امروز نماد شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، بانک ملت (وبملت)، ایران خودرو (خودرو)، سایپا (خساپا)، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو (خگستر)، پالایش نفت تهران (شتران) و زامیاد (خزامیا) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

  گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه 2 میلیارد و 179 میلیون برگه سهم به ارزش هفت هزار و 874 میلیارد ریال دادوستد شد.

  آخرین وضعیت شاخص فرابورس

  شاخص فرابورس نیز امروز بیش از 374 واحد افزایش داشت و به 23 هزار و 84 واحد رسید.

  در این بازار بیش از 9 میلیارد و 878 میلیون برگه سهم و اوراق مالی دادوستد شد و تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از 418 هزار و 448 نوبت بود.

  پلیمر آریاساسول (آریا)، آهن و فولاد غدیر ایرانیان (فغدیر)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس) و مجتمع جهان فولاد سیرجان (فجهان) تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.

  همچنین بیمه پاسارگاد (بپاس)، پخش البرز (پخش)، تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا (کتوکا)، شرکت سرمایه گذاری مسکن الوند (ثالوند) و پتروشیمی مارون (مارون) با تاثیر منفی بر این شاخص همراه بودند.

  برچسب ها