عصر خودرو

یکشنبه ۲۱ اسفند؛

کاهش ۳۳ هزار و ۵۷۱ واحدی شاخص بورس تهران

عصر بازار- شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش ۳۳۵۷۱ واحد همراه شد.

کاهش ۳۳ هزار و ۵۷۱ واحدی شاخص بورس تهران
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» فارس،‌ بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند کاملا کاهشی، تحت تأثیر کاهش ارزش دلار در بازار قرار گرفت به گونه‌ای که شاخص کل با کاهش 33571 واحد به رقم یک میلیون و 783 هزار و 167 واحد رسید.

  همچنین شاخص هموزن امروز با از دست دادن 9613 واحد به رقم 539 هزار و 647 واحد رسید. ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 6 میلیون و 553 هزار میلیارد تومان رسید.

  معامله‌گران امروز بیش از 20 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 555 هزار فقره معامله و به ارزش 12 هزار و 293 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

  امروز همه شاخص‌های بورس قرمز شدند به‌گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزش 1.8 درصد کاهش یافتند همچنین شاخص کل و شاخص قیمت با معیار هموزن 1.7 درصد افت کردند. شاخص آزاد شناور 1.6 درصد کاهش یافت، شاخص بازار اول بورس با افت 1.8 درصد و شاخص بازار دوم بورس هم با کاهش 1.8 درصد همراه شد.

  نمادهای فولاد مبارکه، پتروشیمی خلیج‌فارس،‌ شستا، گل‌گهر، هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، پتروشیمی نوری و چادرملو به ترتیب بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را از خود به جای گذاشتند.

  در فرابورس ایران هم شاخص کل امروز با کاهش 365 واحد به رقم 22 هزار و 718 واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 250 هزار میلیارد تومان رسید.

  ارزش بازار پایه فرابورس هم 401 هزار میلیارد تومان برآورد شد. معامله‌گران امروز بیش از 6.8 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 330 هزار فقره معامله و به ارزش 18 هزار و 313 میلیارد تومان داد و ستد کردند.با این حساب ارزش معاملات امروز بورس و فرابورس از 30 هزار میلیارد تومان هم فراتر رفت.

  امروز نمادهای بیمه پاسارگاد، پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی تندگویان، فولاد غدیر ایرانیان،‌آریا ساسول، فولاد ارفع و گروه انتخاب به ترتیب بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را از خود به جای گذاشتند.

  برچسب ها
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • بازار امروز ۳۷۲
    • بازار امروز ۳۷۱
    • بازار امروز ۳۷۰
    • بازار امروز ۳۶۹
    • بازار امروز ۳۶۸
    • بازار امروز ۳۶۷
    • بازار امروز ۳۶۶
    • بازار امروز ۳۶۵
    • بازار امروز ۳۶۴
    آخرین بروزرسانی ۳ روز پیش
    آرشیو