عصر خودرو

رئیس کل دادگستری استان تهران خبر داد

هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان از مالیات‌های معوق وصول شد

عصر بازار- رئیس کل دادگستری استان تهران از وصول بدهی مالیاتی یک شرکت تجاری به ملبغ ۱۳۰۰ میلیارد تومان با اقدامات قضایی خبر داد.

هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان از مالیات‌های معوق وصول شد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایسنا رئیس دادگستری تهران در این زمینه اعلام کرد:دادگستری تهران در یک پرونده مربوط به فرار مالیاتی یک هلدینگ تجاری که در سال 98 منحل شده است، نسبت به وصول هزار و 300 میلیارد تومان مالیات معوق به حساب خزانه اقدام کرده است.

  وی افزود: در این پرونده 835 دستگاه خودرو برای وصول مطالبات یک شرکت تجاری معرفی شده است که با اقدامات دادگستری استان تهران مزایده 700 دستگاه خودرو برگزار و 903 میلیارد تومان از بدهی مالیاتی این شرکت به خزانه واریز شده است و مزایده 135 دستگاه دیگر با اقدامات قضایی طی روزهای آتی برگزار می‌شود.

  رئیس دادگستری استان تهران اظهار کرد: در این پرونده مدیرعامل هلدینگ تجاری 835 دستگاه انواع خودروی خارجی را به عنوان دارایی برای وصول مالیات شرکت معرفی می‌کند که این خودروها توسط سازمان امور مالیاتی توقیف می‌شوند.

  وی گفت: در شرایطی که شرکت‌های تابعه هلدینگ تجاری نسبت به توقیف این خودروها اعتراض و اعلام می‌کنند که این خودروها در مالکیت هلدینگ منحل شده قرار ندارند و خواستار رفع توقیف خودروها می‌شوند؛ دادگستری استان تهران با بررسی استدلالات و مستندات ضمن تایید مالکیت هلدینگ منحل شده نسبت به خودروهای توقیفی، اعتراض شرکت‌های تابعه را غیرقانونی تشخیص داد.

  رئیس کل دادگستری استان تهران افزود: براساس کارشناسی‌های انجام شده در دادگستری استان تهران ارزش تقریبی خودروهای توقیفی 1300 میلیارد تومان ارزیابی شد که از محل فروش این خودروها حدود 1300 میلیارد تومان از مالیات معوق وصول شده است.

  برچسب ها