عصر خودرو

جزئیات درآمدهای مالیاتی دولت در سال آینده

عصر بازار- دولت در لایحه بودجه سال آینده پیش‌بینی کرده است که میزان درامدهای مالیاتی نسبت به سال جاری ۵۹ درصد افزایش یابد و بر این اساس شاهد افزایش میزان مالیات در بخش‌های مختلف نسبت به سال جاری هستیم.

جزئیات درآمدهای مالیاتی دولت در سال آینده
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر بازار» به نقل از ایسنا، براساس لایحه بودجه 1402، دولت منابع حاصل از مالیات را به بیش از 838 هزار میلیارد تومان افزایش داده که نسبت به بودجه سال جاری بیش از 59 درصد افزایش دارد.

  بر این اساس  سهم مالیات اشخاص حقوقی در لایحه بودجه سال آینده 296 هزار میلیارد تومان است که در مقایسه با سال جاری که 133 هزار میلیارد تومان بوده، 122 درصد افزایش داشته است.

  همچنین سهم مالیات بر درآمدها در لایحه بودجه سال آینده نیز 122 هزار میلیارد تومان درنظر گرفته شده که در مقایسه با سال جاری که 84 هزار میلیارد تومان بوده معادل 45 درصد زیاد شده است.

  علاوه بر این، میزان مالیات بر ثروت 37 هزار میلیارد تومان در لایحه بودجه سال آینده است که نسبت به سهم 27 هزار میلیارد تومانی سال جاری، 37 درصد افزایش داشته است.

  همچنین، رقم مالیات واردات در لایحه بودجه سال آینده معادل 129 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که نسبت به سال جاری که 77 هزار میلیارد تومان بوده، 67 درصد افزایش داشته است.

  از سوی دیگر، مالیات کالاها و خدمات در لایحه بودجه سال آینده معادل 252 هزار میلیارد تومان درنظر گرفته شده است. این در حالی است که این رقم در بودجه سال جاری 203 هزار میلیارد تومان است که به میزان 24 درصد رشد داشته است.

  برچسب ها