عصر خودرو

نواک هشدار داد

کاهش تولید نفت روسیه در صورت معرفی سقف قیمت

عصر بازار- معاون نخست وزیر روسیه اعلام کرد روسیه ممکن است تولید نفت را به منظور جبران تاثیر منفی مربوط به معرفی سقف قیمت برای صادرات این کشور از سوی غرب، کاهش دهد.

کاهش تولید نفت روسیه در صورت معرفی سقف قیمت
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر بازار» به نقل از ایسنا، طبق طرح معرفی سقف قیمت برای نفت روسیه که کشورهای صنعتی گروه هفت با آن موافقت کرده اند، ارائه خدمات بیمه، فاینانس، واسطه گری، حمل و خدمات دیگر برای محموله های نفت روسیه که بالاتر از یک قیمت مشخص فروخته شوند، ممنوع خواهد بود. اتحادیه اروپا هم در حال بررسی اعمال سقف قیمت نفت است که با طرح توافق شده میان اعضای گروه هفت مطابق خواهد بود. سفیران اتحادیه اروپا روز چهارشنبه برای وضع بسته جدید تحریمها علیه روسیه به توافق رسیدند که شامل سقف قیمت برای نفت است.

  نواک در مصاحبه تلویزیونی گفت: ما بر این باوریم که چنین ابزاری، نقض همه مکانیزمهای بازار است و برای صنعت نفت جهانی می تواند بسیار منفی باشد.

  خبرگزاری تاس به نقل از نواک گزارش کرد روسیه 530 میلیون تن (10.6 میلیون بشکه در روز) نفت در سال 2022 و 490 میلیون تن نفت در سال 2023 تولید می کند.

  معاون نخست وزیر روسیه همچنین اظهار کرد: روسیه آماده است در صورت نیاز، از طریق یک لاین خط لوله نورد استریم 2 گاز برای اروپا تامین کند. این خط لوله در سپتامبر سال 2021 ساخته شد اما چند روز پیش از آغاز حمله نظامی روسیه به اوکراین در 24 فوریه، مجوز فعالیتش از سوی آلمان معلق شد.

  بر اساس گزارش رویترز، نواک بار دیگر اظهارات کرملین مبنی بر این که روسیه باید در تحقیقات مربوط به انفجارهای هفته گذشته دو خط لوله نورد استریم در دریای بالتیک حضور داشته باشد را تکرار کرد. تنها یک لاین از دو لاین خط لوله نورد استریم 2 سالم مانده است.

  برچسب ها